کمک به خرید مسکن برای متقاضیان با یک فرمول مشوق جدید

یک فرمول مشوق برای خرید مسکن

یک فرمول مشوق برای خرید مسکن
  • منتشر شده در : ۳۰ شهریور , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 988
  • 0

واسطه های ملکی برای راغب شدن بیشتر متقاضیان مسکن به خرید فرمول جدیدی ارائه میکنند

متقاضیان مسکن ,خرید آپارتمان, معاملات مسکن

متقاضیان مسکن ,خرید آپارتمان, معاملات مسکن

این روزها واسطه‌های ملکی برای اینکه متقاضیات به خرید مسکن رغبت بیشتری نشان دهند از یک فرمول مشوق جدید استفاده میکنند و آن یک فرمول مشترک برای کمک به تامین هزینه های خرید مسکن برای متقاضیان است.

 در حالی که با افزایش نسبی حجم معاملات مسکن طی ماه‌های اخیر بازار خرید و فروش آپارتمان از حالت رکود عمیق دو سال گذشته خارج شده است واسطه‌های ملکی کماکان برای ترغیب متقاضیان به خرید مسکن و رونق بخشی به معاملات خرید ملک در تلاش هستند. به گزارش دنیای اقتصاد ، آگهی‌های فروش آپارتمان که این روزها از طرف مشاوران املاک و دلالان ملکی و بعضا برخی سازندگان یا مالکان آپارتمان‌های مسکونی در بازار مسکن منتشر می‌شود اغلب دربردارنده یک فرمول مشترک برای کمک به تامین هزینه خرید آپارتمان مورد نظر (شامل پول نقد + وام بانکی + رهن) برای متقاضیان است.

مشاوران املاک علاوه بر امکان استفاده از وام بانکی به متقاضیانی که قدرت خرید آنان کفاف تامین هزینه خرید آپارتمان مورد نظر را نمی‌دهد، توصیه می‌کنند حداقل برای یکسال و برای تکمیل قیمت خرید آپارتمان، واحد مذکور را با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه کنند. این توصیه هم اکنون به شکل یک روش عمده برای تبلیغات ملکی و ترغیب متقاضیان کم پول به خرید آپارتمان تبدیل شده است. تا جایی که بعضا به گفته واسطه‌های ملکی تا یک چهارم هزینه خرید آپارتمان از این طریق تامین می‌شود.

به‌عنوان مثال، یکی از بنگاه‌های زنجیره‌ای واقع در غرب تهران، آپارتمان ۵۱ مترمربعی در محدوده پونک را با شرایط پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان پول نقد به متقاضیان معرفی کرده است. مطابق با ادعای صورت گرفته در این آگهی مابقی قیمت این آپارتمان با دریافت ۷۰ میلیون وام از طرف خریدار و همچنین رهن ۵۰ میلیونی آن از طرف بنگاه، تامین خواهد شد. مشاور املاک دیگری در محدوده خیابان پیروزی به متقاضیان توصیه کرده است واحد نوساز ۶۰ متری را می‌توانند با ۱۳۲ میلیون تومان پول نقد خریداری کنند؛ این مشاور املاک به خریداران اعلام کرده که ۴۰ میلیون تومان مابقی قیمت خرید این ملک از طریق رهن واحد در بازار اجاره تامین می‌شود.

منبع :اقتصاد آنلاین

یک دیدگاه در “یک فرمول مشوق برای خرید مسکن

  1. امیر گفت:

    سلام این که فرمول جدیدی نیست و بسیاری از خریداران قبلا نیز از همین فرمول استفاده کرده اند. به نظر من یک فرمول جدید میتواند تسهیل و بهتر شدن شرایط پیش فروش و از بین رفتن ریسکهای آن برای خریدار و فروشنده باشد که هنوز نتوانسته ایم فرمول دقیق و کاربردی پیدا کنیم . روش دیگر نیز که انبوه سازان میتوانند در نظر بگیرند فروش قسطی مسکن بدون تسهیلات بانکی می باشد که در این قسمت نیز متاسفانه بانک مسکن همکاری نکرده و کارمزد زیادی برای تضمین بازپرداخت اقساط در نظر گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *