طرح مسکن اقساطی عملیاتی شد

عملیاتی شدن طرح مسکن اقساطی

عملیاتی شدن طرح مسکن اقساطی
  • منتشر شده در : ۰۱ شهریور , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1225
  • 0

به گفته ی رئیس کانون سراسری انبوه‌سازی مسکن و ساختمان ایران طرح مسکن اقساطی به زودی وارد فاز اجرایی می شود.

برزگر گفت : در پی امضای تفاهم نامه با بانک مسکن طرح فروش مسکن اقساطی عملیاتی شده است.

برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازی مسکن و ساختمان ایران تصریح کرد: در این طرح تسهیلات پرداخت نخواهد شد بلکه بانک ضمانت بازپرداخت اقساط از سوی خریداران مسکن را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

مسکن اقساطی ,فروش مسکن ,انبوه سازی

مسکن اقساطی ,فروش مسکن ,انبوه سازی

وی که با رادیو اقتصاد مکالمه می کرد با اشاره به اینکه بانک مسکن با اجرای طرح فروش اقساطی نرخ کارمزد ۲.۳ درصدی را دریافت می‌کند، افزود: انبوه سازان در راستای اجرای این طرح با دو بانک دولتی دیگر نیز به توافق رسیده‌اند.

برزگر با اعلام اینکه از مجموع ۲۵۰ هزار واحد مسکونی انبوه سازان در سراسر کشور تاکنون چندین واحد به فروش رفته است، اظهار داشت: در طرح جدید انبوه‌سازان زیر قیمت اقدام به فروش واحدهای مسکونی خود کرده‌اند.

وی همچنین از رونمایی سامانه جامع فروش قسطی مسکن خبر داد و افزود: در این سامانه اطلاعات تمام واحدهای مسکونی آماده برای فروش بارگذاری خواهد شد.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازی مسکن و ساختمان ایران از پیشنهاد جدید انبوه سازان به دولت و بانک مرکزی مبنی بر پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قابل انتقال به خریداران با نرخ سود ۱۲ درصد خبر داد و اذعان داشت: بازار مسکن با عملیاتی شدن این پیشنهاد زودتر از موعد پیش‌بینی وارد رونق خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هنوز رونق مشهودی در بازار مسکن مشاهده نمی‌شود، اظهار امیدواری کرد: با تصویب این پیشنهاد و پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی رونق به بازار مسکن بازگردد.

رئیس کانون انبوه سازان افزود: متاسفانه غول رکود بر بازار مسکن سایه افکنده است و رونق مشهودی هنوز در بازار مسکن مشاهده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گام‌های زیادی تاکنون برای تحرک بخشی به بازار مسکن برداشته شده که طرح فروش مسکن قسطی یکی از این اقدامات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *