شکست دولت در رونق بخشیدن به بازار مسکن

شکست دولت در رونق بخشیدن به بازار مسکن

به گزارش سامانه املاک تهران، معاون سابق وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نشانه‌ای از تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش مسکن دیده نمی‌شود به فرار رو به جلوی وزیر راه اشاره کرد و گفت: برنامه دولت برای رونق مسکن پس از سه سال شکست خورد.

در همین رابطه سیدعلی لطفی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی منتشره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعداد معاملات در پررونق‌ترین ماه سال یعنی شهریورماه سال جاری نسبت به ماه گذشته ۱۶درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این بدان معناست که تنها برنامه ابلاغی دولت برای وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن یعنی “رونق در بخش مسکن” بعد از گذشت سه سال با شکست کامل مواجه شده و این بخش در وضعیت نابهنجاری به‌سر می‌برد.

وی “بلاتکلیفی پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر”، “استقبال ضعیف مردم از تسهیلات خرید مسکن”، “بی‌برنامگی مفرط در بافت‌های فرسوده”، “نداشتن برنامه برای ۱.۵ میلیون واحد خالی در کشور”، “کسری سالانه ۵۰۰هزار واحد ساخت مسکن در ۳ سال گذشته” و… را از نشانه‌های وضعیت قرمز در بخش مسکن برشمرد.

طرح دولت برای رونق بخشیدن به بازار مسکن

معاون سابق وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مردم باید بدانند در صورت عدم اصلاح روند وضعیت موجود، انفجار قیمتی در بخش مسکن را شاهد بوده و به‌تبع آن تنها دستاورد دولت در حوزه اقتصادی یعنی “کاهش تورم” را با چالش جدی مواجه خواهد کرد. با استناد به این گفته ها می توان این مسله را متصور بود که در صورت عدم تحقق وعده های دولت در کنترل بازار مسکن، با رشد حبابی جدید در بخش بازار مسکن روبرو خواهیم بود

لطفی‌زاده همچنین با اشاره به انتقادات پیاپی وزیر راه و شهرسازی به طرح مسکن مهر بیان کرد: کارنامه خالی وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن، تحلیل “فرافکنی و اشکال گرفتن مداوم به مسکن مهر” را آسان می‌کند. عمومبخش های بزرگی از مساکن مهر با مشکلات جدی مانند عدم استقبال عموم مردم برای خرید آنها بخاطر ساخت این مسکن ها در متاطقی خاص و یا کمبود بودجه برای تکمیل مجتمع های مسکونی در حال ساخت مواجه هستند.

سامانه ثبت اطلاعات املاک تهران

 

یک دیدگاه در “شکست دولت در رونق بخشیدن به بازار مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *