ستاد ملی مبارزه با کرونا: تا پایان شهریور ماه، پرداخت تسهیلات به متقاضیان باید به اتمام برسد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۵ درصد از متقاضیان وام ودیعه مسکن  تهرانی هستند.


محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرداخت وام ودیعه مسکن روزبه‌روز با شتاب بیشتری انجام می‌شود، گفت: طبق هماهنگی‌هایی که با دستگاه های مختلف از جمله بانک‌ها انجام داده‌ایم، مقرر شده که سرعت پرداخت وام افزایش یابد و طبق آخرین آماری که اعلام شده، تاکنون ۳۳۰ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

او ادامه داد: متقاضیان معرفی شده به سیستم‌های بانکی به ۵۳ هزار نفر رسیده‌اند و از این تعداد هم برای هزار و ۱۶۰ نفر پرونده برای دریافت تسهیلات تشکیل شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق آخرین اطلاعات سرعت پرداخت تسهیلات با همکاری بانک ها افزایش یافته و متقاضیان راحت تر می‌توانند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.

محمود زاده توضیح داد: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تا پایان شهریور ماه باید پرداخت تسهیلات به متقاضیان به اتمام برسد، بنابراین باید تا آن زمان و با توجه به شرایطی که وجود دارد، همزمان با رفع برخی از موانع همه متقاضیان بتوانند این تسهیلات را به راحتی دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه باید متقاضیان مدارک خود را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند تا فرآیند معرفی پرونده‌ها به بانک‌ها تسریع شود افزود: بانک‌ها بر اساس تکمیل مدارک اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کند.

محمود زاده با اشاره به اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مربوط به استان تهران هستند، ادامه داد: این آمار تا امروز است و بنابراین ممکن است پس از پایان پرداخت تسهیلات آمارها تغییر کند و البته ملاک تعیین ما برای انتخاب شهرها مربوط به متقاضیانی است که مدارک خود را زودتر تکمیل کرده باشند.

گفتنی است، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هئیت دولت اعلام کرده است که تاکنون حدود  ۳۱۷ نفر تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و  روند دریافت وام ها هم برای متقاضیان شتاب خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعداد متقاضیان دریافت ودیعه مسکن بیان کرد: تعداد متقاضیان دریافت ودیعه مسکن از ۱۰۰ هزار نفر متجاوز است.

وی افزود: در هفته گذشته تقریبا هفته آغاز کار بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ودیعه مسکن بود و بر اساس گفته رئیس کل بانک مرکزی روند اعطای وام به متقاضیان توسط بانک‎ها شتاب بیشتری خواهد گرفت و در حال حاضر هم هیچ مانع و ابهامی در خصوص اعطای ودیعه مسکن وجود ندارد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز