ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد از ابتدای سال 99

ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد از ابتدای سال 99

ساخت سالانه ۲۰۰هزار واحد مسکونی شهری برای دهک های ۱ تا ۳

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی درباره خانه دار کردن اقشار کم درآمد گفت: ما به دنبال یک برنامه ی مناسب برای مدیریت کردن آورده های دهک ها 1 تا 3 هستیم تا از طریق یک سازو کار مناسب این اقشار را صاحب خانه کنیم . 

وی افزود: برای دهک‌های اول تا سوم برنامه جداگانه‌ای در نظر گرفته ایم، برای این منظور ستادی با حضور نهادها و دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، استان قدس، اوقاف، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام ، سازمان بسیج، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه وشهرسازی تشکیل داده ایم و تصمیم بر ساخت سالانه  ۲۰۰هزار واحد مسکونی شهری برای دهک های ۱ تا ۳ شده است وفعلا در مرحله برنامه ریزی‌ها هستیم.

محمود زاده درباره چگونگی شناسایی اقشار کم درآمد گفت: افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی و افرادی که در این دستگاه‌های حمایتی شناسنامه‌دار هستند در اولویت این برنامه اند و شناسایی این افراد بر اساس اطلاعات دستگاه های حمایتی خواهد بود و کسانی هم که تحت پوشش این نهادها قرار ندارند را از طریق دستگاه های متولی شناسایی خواهیم کرد که چگونگی آن را به زودی مشخص می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی در اولویت این برنامه هستند، اما خانوارهای جامانده را هم شناسایی خواهیم کرد و آنها هم واجد شرایط مسکن ملی خواهند بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره شروع این برنامه گفت: در حال برنامه‌ریزی‌ هستیم و از ابتدای سال 99 این برنامه عملیاتی خواهد شد. و تسهیلاتی که برای این طرح در نظر گرفته شده زمین تقریبا رایگان یعنی 99 ساله و وام بلا عوض است که هنوز سقف آن مشخص نشده و باید ببینم هر دستگاهی چقدر می‌تواند در این زمینه کمک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مدت زمان انجام روند اداری اصلاح فرم «ج» ادامه داد: بستگی به میزان تقاضا دارد. معمولا در اداره‌های مرتبط دو کاربر برای انجام اصلاح این مدارک مشغول به کار هستند و پیش از این ورودی و خروجی‌ها که درخواست اصلاح بند «ج» را داشتند، بالا نبود. امروز شاهد آن هستیم با همین تعداد کاربر، حجم درخواست‌ها افزایش یافته است بنابراین طبیعی است که مدت زمان اصلاح مدارک افزایش یابد.

وی تاکید کرد: دستور افزایش تیم‌های اصلاح مدارک در اداره‌ها را داده‌ایم تا این اقدامات زودتر انجام شود و مردم فرصت ثبت نام در دور جدید مسکن ملی را از دست ندهند.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا فرصت دوباره برای ثبت نام در مسکن ملی برای افرادی که امتیاز مسکن مهر را فروخته‌اند، وجود دارد، گفت: این افراد دیگر واجد شرایط برای ثبت نام مسکن ملی نیستند و مسکن ملی به این گروه‌ها تعلق نمی‌گیرد. فرم «ج» قرمز شده است و در صورتی فرم «ج» اصلاح می‌شود که واحد به افراد تعلق نگرفته باشد اما وقتی امتیاز فروخته‌ا‌ند یعنی از تسهیلات دولتی برای خرید مسکن استفاده کرده‌اند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (15 رای)

علی 2 ماه و 4 هفته قبل

سلام دختر معلول بینایی در بهزیستی دارم که ماهی صدتومن مستعمری میگیره،، تکلیف مسکن ما چی میشه

قادر 3 ماه و 1 هفته قبل

سلام خسته نباشید میشه بیشتر توضیح بدین که چجوری ثبتنام کنیم وکدوم سایت میباشدواینکه آیاکلا رایگان میباشد شرایط چجوری هستش درکدام استان وشهرها امکان پذیرهستش وآیا کسانی که کمیته امداد موقت هستن میشه استفاده کرد ممنون