زمین رایگان و وام بلاعوض برای دهک های 1 تا 3

زمین رایگان و وام بلاعوض برای دهک های 1 تا 3

  زمین رایگان و وام بلاعوض برای دهک های 1 تا 3 : زمین رایگان طرح 1 میلیونی مسکن به کدام خانوارها تعلق خواهد گرفت ؟


  •  زمین رایگان برای فرزند سوم

  • زمین رایگان دولتی

  • مسکن رایگان

  • ثبت نام زمین دولتی

  • واگذاری زمین رایگان به معلولان

  • tem.mrud.ir ثبت نام

  • واگذاری زمین رایگان به خانواده شهدا

  • جزئیات واگذاری زمین رایگان به ایثارگران

 


 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود.

املاک صدف  : وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به استان بوشهر و در بازدید از کریدور جنوب کشور، اعلام کرد: از جاده عسلویه در استان بوشهر که بخشی از کریدور جنوب کشور است و برای اقتصاد دریا بسیار مهم و حیاتی است بازدید شد. 390 کیلومتر از این کریدور در استان بوشهر است که عمده طول کریدور به طول 270 کیلومتر به اتمام رسیده است و باقیمانده کریدور پیشرفت مناسبی دارد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با برنامه ریزی هایی که انجام شده است این بخش از کریدور نوار ساحلی جنوب کشور طی زمانبندی مناسب به اتمام برسد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به بازدید از روند توسعه بندر کنگان، اعلام کرد: روند توسعه بنادر جنوبی کشور در اولویت است. بر اساس گزارشی که از همکاران استان دریافت کردیم و همچنین اجرای پروژه‌ها شاهد هستیم که پیشرفت پروژه‌ها با حدود یکسال و نیمی که از آغاز آنها می‌گذرد، روند مناسبی دارد.

قاسمی از تخصیص منابع مناسب برای تکمیل بندر کنگان خبر داد و گفت: مقرر شد تا سازمان بنادر و دریانوردی، پیمانکاران و تمامی دست‌اندرکاران اجرای این پروژه به آن سرعت بدهند تا پروژه از سرعت مناسبی برخودار شود و مردم بتوانند ازاین بندر به خوبی استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص مسکن و اجرای قانون جهش تولید که احداث چهارمیلیون واحد مسکونی برای چهار سال را در برنامه قرار داده است، اعلام کرد: احداث چهارمیلیون واحد مسکونی در چهار سال کار بزرگی است که با تشکیل اولین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهور در خصوص آن سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای اجرایی شدن آن انجام شد.

وی توضیح داد: برای آنکه طبق زمانبندی به انجام کار برسیم و با توجه به اینکه ساخت مسکن حداقل به دو سال زمان نیاز دارد، نیاز است تا دوم میلیون واحد مسکونی آغاز شود.

قاسمی گفت: برای استان بوشهر هیچ محدودیتی وجود ندارد. به تمامی جوانان بوشهری و افرادی که در بوشهر صاحب خانه نشدندتوصیه می کنم تا حتما درسامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: اصولا در شهرهای کوچک 40 درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود. تسهیلات بسیار مناسبی در قانون جهش تولید مسکن که مجلس مصوب و ابلاغ کرده، پیش‌بینی شده است. همچنین خدماتی است که دولت به رایگان در اختیار مردم قرار می هد.

قاسمی با اعلام این مطلب که سامانه به زودی راه‌اندازی می شود، گفت: موضوع جهش تولید مسکن متقاضی محور است با توجه به تجربه های دریافتی از مسکن مهر و مسکن ملی در مناطقی مسکن احداث خواهد شد که متقاضی واقعی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به  اینکه بخشی از ساخت مسکن به احداث واحدهای مسکونی روستایی تعلق دارد، گفت: تسهیلات بسیار مناسبی برای ساخت مسکن برنامه‌ریزی شده است و تمامی متقاضیان واقعی مسکن حتما در سامانه ثبت نام کنند تا با برنامه ریزی بتوانیم کار را آغاز کنیم.

قاسمی درخصوص رونق بنادر استان بوشهر اعلام کرد: موضوع دریامحوری و اقتصاد دریا، موضوع بسیار مهمی در کشور است که اولویت دولت سیزدهم است تا در کنار توسعه اقتصاد دریامحوری به توسعه شهرها در کنار دریا اقدام کند.

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم به آن است تا اقتصاد دریا تقویت شود. برای دست یافتن به  این مهم اولا شهرهایی در کنار دریا احداث و توسعه پیدا می کند تا رونق اقتصادی رخ بدهد. ایجاد صنایع و زمینه های مختلف خدماتی در کنار شهرهای بندری از جمله برنامه‌هایی است که در دولت سیزدهم مورد توجه است.

 

 

 

 


مهمترین اقدام دولت تامین مسکن محرومان است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از ارائه طرح جدید ساخت مسکن برای قشر محروم خبر داد.

 با توجه به افزایش روز به روز قیمت زمین و مسکن اجرای طرح تامین مسکن محرومان از مهمترین طرح‌های در دست اجرای دولت است که نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است.

به گفته محمد اسلامی : در طرح اقدام ملی مسکن، که برای قشر متوسط ساخته شده زمین دولتی رایگان، وجود نداشت اما در طرح جدید ساخت مسکن برای قشر محروم، با تشکیل کار گروه برای تامین مسکن محرومان، زمین دولتی رایگان داده می شود و وام بلاعوض به آنها تعلق می گیرد این طرح مخصوص دهک های ۱ تا ۳ است. 

اسلامی اعلام کرد:  برای اولین بار جلسه ای با حضور دستگاههای حمایتی از جمله بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان تأمین اجتماعی،جهت تامین مسکن محرومان برگزار شد در این جلسه مقرر گردید برای شناسایی محرومان ستادی تشکیل شودو بعداز شناسایی قشر محروم به آنها زمین و وام بلاعوض بدهیم. کارگروه نیز نقشه اجرای دهک های ۱، ۲ و ۳ را طراحی می‌کند.

در این پروژه بنیاد مسکن مسئول ساخت واحدهای مسکونی طراحی شده برای قشر محروم است.بر این اساس پس از شناسائی افراد واجد شرایط ، تقاضای تامین زمین از ناحیه اداره کل بنیاد مسکن ارائه و زمین مسکونی مناسب  برای ساخت مسکن محرومان انتخاب می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (17 رای)