برای خرید ویلا این نکات را رعایت کنید تا در خرید آن به مشکل نخورید

برای خرید ویلا این توصیه ها را مد نظر قرار دهید

برای خرید ویلا این توصیه ها را مد نظر قرار دهید
  • منتشر شده در : ۱۴ شهریور , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1437
  • 0

خریداران برای خرید ویلا به بنگاه هایی که به صورت حرفه ای فعالیت دارند مراجعه کنند

ویلا ,ویلای شمال کشور ,خرید ویلا

ویلا ,ویلای شمال کشور ,خرید ویلا

شهرام سلامت طلب عضو هیات‌مدیره انجمن انبوه‌سازان استان مازندران گفت: خریداران باید از کسانی ویلا بخرند که به صورت حرفه ای فعالیت میکنند و اینکه ویلا را به خاطر ارزان بودن آن به هر بنگاهی مراجعه کنند کار اشتباهی است.برای خرید ویلا این توصیه ها را مد نظر قرار دهید تا بتوانید ویلایی مناسب خریداری کنید.

شهرام سلامت‌طلب در خصوص اثرات منفی که ساخت‌وسازهای غیرمجاز ویلای شمال کشور بر این بازار گذاشته است، گفت: متاسفانه اکنون در بسیاری از گروه‌های تلگرامی اطلاعیه‌هایی را مشاهده می‌کنیم که برای مثال ویلایی با قیمت کل ۹۰ میلیون تومان با پرداخت ۳۰ میلیون تومان نقد و مابقی به صورت اقساط فروخته می‌شود.

او افزود: به طور کلی می‌توان گفت درصد زیادی از این تبلیغات جزو ویلاهایی هستند که به صورت خلاف ساخته شده‌اند، خارج از بافت محسوب می‌شوند و به آنها پایان‌کار تعلق نمی‌گیرد. بسیاری از این ویلاها آب و برق ندارند و حتی برخی از آنها که دارای آب و برق هستند، به صورت غیرمجاز لوله‌کشی آب و برق کرده و از مکان‌هایی که دارای آب و برق هستند، قرض می‌گیرند. بنابراین اکثر تبلیغاتی که بسیاری از افراد را به خود جذب می‌کنند در واقع دام هستند.

عضو هیات‌مدیره انجمن انبوه‌سازان استان مازندران گفت: اکثر این ویلاها به دلیل خلافی که دارند با قیمت پایین و با شرایط راحت به فروش می‌رسند، چرا که اگر بخواهیم ویلا یا زمینی در شمال کشور را از راه قانونی خریداری کنیم، بسیار گران‌تر از این حرف‌هاست. برای مثال برای ساخت ویلایی ۷۰متری، اگر استانداردها و مقررات ملی ساختمان رعایت شود، ساختمان از اسکلت‌بندی مناسبی برخوردار باشد و تمام اصول ساخت‌وساز در نظر گرفته شود باید ۷۰ میلیون تومان هزینه کرد، علاوه بر هزینه‌های ساخت، قیمت زمین را نیز باید محاسبه کنیم.

او افزود: برای ساخت یک ویلای ۷۰متری به طور متوسط ۳۰۰ مترمربع زمین لازم است، قیمت یک زمین ۳۰۰متری که هر مترمربع از آن حداقل ۵۰۰ هزار تومان است ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود که قیمت تمام‌شده ویلا را به ۲۲۰ میلیون تومان می‌رساند، علاوه بر اینها سازنده مبلغی را به عنوان سود نیز در نظر می‌گیرد و در نهایت قیمت ویلا به ۲۴۰ یا ۲۵۰ میلیون تومان می‌رسد، اما چگونه سازنده‌ها این ویلا را ۹۰ میلیون تومان می‌فروشند؟ اما ارزان بودن این ویلاها مطمئناً دلیل خاصی دارد، معمولاً سازندگان این ویلاها زمین غیرمجاز را متری ۵۰ هزار تومان خریداری می‌کنند، انشعابات آب و برق نمی‌گیرند، ساختمان را با بلوک می‌سازند و به جای چاه از بشکه‌های ۲۲۰ لیتری استفاده می‌کنند و خریدار هنگام خرید به ظاهر ویلا نگاه می‌کند و متوجه مشکلات اصلی آن نمی‌شود.

سلامت‌طلب در ادامه بیان کرد: اما بعد از یک ماه سکونت در ویلا، خریدار مشاهده می‌کند که سازنده به جای چاه از بشکه ۲۲۰ لیتری استفاده کرده که ظرفیت بیش از یک ماه استفاده را ندارد و بعد از یک ماه مشکل ایجاد می‌کند. حتی در برخی موارد مشاهده شده که در اثر تخلیه کامیون شن و ماسه در فاصله ۱۰ یا ۲۰ متری یک ویلا، دیوار آن تخریب شده است و این مشکلات برای همان ساختمان‌هایی به وجود می‌آید که با قیمت‌های بسیار ارزان به فروش می‌رسند. به گزاش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، او در مورد نکاتی که خریداران ویلا باید رعایت کنند، گفت: اینکه خریداران فقط به دنبال ارزانی یک ویلا هستند و برای آن به بنگاه‌ها مراجعه می‌کنند اشتباه است. متاسفانه اکنون بنگاه‌ها به عنوان مرجع تشخیص قرار گرفته‌اند، در حالی که این موضوع کاملاً اشتباه است، به هر حال فروشنده عنوان می‌کند که در ساخت‌وساز ماهر هستم و این حرفه من است، اما کسی که خریدار است باید نقشه ساختمان را مطالبه کند.

عضو هیات‌مدیره انجمن انبوه‌سازان استان مازندران بیان کرد: اکنون بسیاری از افراد حتی برای خریدن یک ماشین ارزان‌قیمت در رابطه با موتور، امکانات و… آن از چند نفر ماهر در این کار پرس‌وجو می‌کنند، اما متاسفانه برای خریدن ساختمان و ویلا که قیمت آن بسیار بالاتر از قیمت یک ماشین است، یک مهندس عمران مورد اعتماد را برای بررسی این بنا به همراه خود نمی‌برند. البته منظور از مهندس عمران شخصی است که در این حرفه بسیار ماهر باشد. در این میان باید فرهنگ‌سازی نیز صورت گیرد تا بر اساس نظرات کارشناسان، ویلای استاندارد خریداری شود، اما متاسفانه حتی در این مرحله باز هم افراد ترجیح می‌دهند ملک ارزان‌تر را خریداری کنند و در واقع بدین ترتیب سرمایه خود را فدا می‌کنند. بنابراین برای اینکه در این میان خریداران متحمل ضرر نشوند، باید سعی کنند از افرادی مسکن خریداری کنند که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و لازم به ذکر است که انبوه‌سازان و انجمن صنفی انبوه‌سازان مازندران با تعداد ۵۰۰ عضو، به صورت حرفه‌ای و با رعایت مقررات ملی ساختمان بناهای خاص مسکونی، تجاری و… را احداث می‌کنند.

منبع :اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *