وجود خریدار نماها در بازار مسکن

خریدار نماهای بازار مسکن

خریدار نماهای بازار مسکن

در این مطلب از زبان مشاورین املاک در مورد مراجعینی که بدون قصد خرید به بنگاه می آیند میخوانیم

امروزه  بنگاه معاملات مسکن پر مشتری است اما مراجعه‌کنندگان افرادی هستند که هنوز تصمیم خود را برای خرید نگرفته‌اند و به دلیل کاهش قیمت‌مسکن  در جست وجوی موارد خاص  با تخفیف‌های ویژه هستند.

یکی از مشاوران املاک در این رابطه می‌گوید: بیشتر مراجعه‌کنندگان برای آگاهی از وضعیت بازار به بنگاه‌ها مراجعه می‌کنند و جمعیت تماشاگران از جمعیت خریداران واقعی بیشتر است. او به موردی اشاره می‌کند که یک خریدار ۲ بار در هنگام امضای قرارداد جا زده و در نهایت هم خریدی انجام نداده است.

آپارتمانی ۷۰ متری، ۱۰ ساله در منطقه پونک به قیمت متری ۴میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده بود که در مرحله اول فروشنده حاضر شد قیمت خود را به متری ۴ میلیون تومان کاهش دهد.

اما خریدار به این میزان تخفیف راضی نشد و حتی با چانه‌زنی‌های بسیار قیمت را به متری ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان هم رساندیم. در نهایت این خریدار در مرحله امضا از خرید منصرف شد.

به گفته این فعال بازارمسکن در غرب تهران مشابه این خریدار که منتظر کاهش  در بازار مسکن قیمت‌ها هستند بسیارند. خریدارانی که به استناد پیش‌بینی‌های غیررسمی گمان می‌کنند در نیمه‌دوم می‌توانند خرید بهتری انجام دهند و منتظر کاهش قیمت بیشتر هستند. به گزارش دنیای اقتصاد، بنابراین معاملاتی که به دلیل تخفیف کم یا حاضر نشدن فروشنده به کاهش قیمت در مرحله تنظیم قرارداد به هم می‌خورند در این مدت افزایش داشته است.

بازار مسکن

بازار مسکن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *