در نیمه دوم سال بازار مسکن از رکود کنونی خارج خواهد شد

خروج از رکود در انتظار بازار مسکن

خروج از رکود در انتظار بازار مسکن
  • منتشر شده در : ۱۱ شهریور , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 845
  • 0

بنا بر شواهد موجود ، حجم معاملات مسکن رو به افزایش بوده و امید به خروج از رکود در این بازار افزایش یافته است.

طبق پیش بینی رییس اتحادیه مشاوران املاک در نیمه دوم سال وضعیت مسکن به گونه ای خواهد بود که حج معاملات سیر صعودی را طی کند.همچنین به گفته ی وی ، جهشی در بازار رخ نداده و سیر صعودی ملایمی را در بازار مسکن شاهد خواهیم بود.

حسام عقبایی درباره وضعیت بازار مسکن اظهار داشت: «حجم معاملات خوشبختانه افزایش پیدا کرده و آمارها از وضعیت معاملات نیز این موضوع را نشان می‌دهد.»به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی در پاسخ به این پرسش که اوج معاملات مسکن به طور معمول در نیمه اول سال است، چطور این پیش‌بینی برای نیمه دوم سال وجود دارد؟ افزود: «این‌گونه نیست. ما سال‌هایی را داشتیم که معاملات در دی‌ماه چند برابر تابستان بوده است. برای مثال، در سال‌های ۹۰ و ۹۱.»

بازار مسکن ,رکود در بازار مسکن ,خروج از رکود بازار مسکن

بازار مسکن ,رکود در بازار مسکن ,خروج از رکود بازار مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: «بعد از این همه مدت رکود، قاعدتا خیز خروج از رکود برداشته شده و بازار روند آرام خود را دارد طی می‌کند و افزایش حجم معاملات تقریبا از ابتدای سال وجود داشته است.»

عقبایی با بیان این‌که ما پیش‌بینی می‌کنیم این روند همچنان تا پایان سال ادامه داشته باشد، عنوان کرد: «من معتقدم فعلا رشد جهشی در حوزه مسکن نداریم و رشد ملایم معاملات در این حوزه را شاهد خواهیم بود.»

وی درباره تسهیلات مسکن خانه‌اولی‌ها نیز متذکر شد: «اساسا افزایش و ارائه تسهیلات بانکی یکی از عوامل تحریک تقاضا است و می‌تواند در بالا بردن قدرت خرید مردم و رونق در بازار مسکن موثر باشد.»

رییس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: «اصلاح ارائه تسهیلات می‌تواند از راه‌های مختلفی صورت گیرد که یکی از آنها، کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن است.»

عقبایی خاطرنشان کرد: «این اقدام می‌تواند جاذبه ورود به بازار مسکن و حجم معاملات را افزایش یابد؛ اما به مفهوم این نیست که این سیاست به تنهایی باعث رونق بازار می شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *