5527نفر به وسیله بازار سرمایه صاحب خانه شدند

خانه دار شدن 5527نفر از طریق بازار سرمایه

خانه دار شدن 5527نفر از طریق بازار سرمایه

با خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن  5527 نفر  صاحب خانه شدند

 بر اساس اعلام مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) :تعداد  5527نفر در معاملات هفته اخیر فرابورس با خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خانه دار شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از روابط عمومی سمات، در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد 5527 نفر با خرید  254هزار و 824 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند.

در هفته گذشته 42میلیون و599هزار برگه اوراق منتشر شده که در مجموع 33 میلیون و 663هزار عدد از این اوراق استفاده شده است.

حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به 20 مردادماه 18 هزار و 280 و ارزش معاملات این اوراق  در مجموع 131 میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از20 اوراق در این شرکت معامله می شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ450 میلیون ریال است که مدت بازار پرداخت تسهیلات 12 سال تعیین شده است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر 16 درصد ( تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره ای ) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می توانند به شرکت های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد، اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

 5527نفر

5527نفر

املاک تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *