حجم معاملات مسکن با کاهش ۴۰ درصدی روبرو شد

حجم معاملات مسکن با کاهش ۴۰ درصدی روبرو شد

حجم معاملات مسکن با کاهش ۴۰ درصدی روبرو شد
  • منتشر شده در : ۲۷ آبان , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 433
  • 1

با توجه به اینکه حجم معاملات مسکن به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک در دو ماه مهر و آبان تا چهل درصد کاهش داشته ولی در این زمان در تهران با ۱۸ درصد رشد همراه بوده است. و نیز اظهار امیدواری کرد که سیر صعودی معاملات مسکن از تهران به سایر نقاط کشور کشیده شود.

پس از جمع آوری گزارش های میدانی که از تعدادی مشاوران املاک در سطح شهر تهران تهیه شده بود, مبنی بر اینکه در تهران شاهد رونق خرید وفروش نیستیم , حسام عقبایی گفت: اطمینان از اینکه معاملات مسکن رونق و یا رکود داشته است را نمی‌توان با پرس و جو ازچند مشاور املاک سنجید و نمی‌توان معیار رونق و یا رکود معاملات مسکن را از میان ۱۲ هزار مشاور املاک در تهران تنها از روس نظرات چند مشاور املاک تعیین کرد.

%da%a9%da%a9%da%a9

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی با اشاره به اینکه شاید در یک منطقه‌ای از تهران مشاوران املاک آن منطقه فعالیت خوبی داشته و یا یک مشاور املاک در یک منطقه دیگر از تهران فعالیت چندانی نداشته باشد، گفت: واقعیت خرید و فروش مسکن و حجم معاملات در سامانه املاک که هر روز رصد می‌شود نشان می‌دهد که حجم معاملات در شهر تهران در ماه گذشته و نیمه آبان‌ماه ۱۸ درصد در حوزه خرید و فروش و اجاره افزایش داشته است.

عقبایی با اشاره به اینکه البته این ۱۸ درصد نمی‌تواند آنچنان عدد قابل لمسی برای رونق معاملات مسکن باشد، افزود: رشد ۱۸ درصدی حجم معاملات مسکن در تهران نسبت به سال گذشته عدد قابل توجهی نیست اما به هر حال موضوعی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد.

*نزول معاملات مسکن در کشور

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: معاملات مسکن در کشور برخلاف شهر تهران نزولی بوده است به طوری که حجم معاملات مسکن در مهر و آبان ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، حجم معاملات مسکن در سراسر کشور ۸۹ هزار قرارداد خرید و فروش و اجاره بوده است.

عقبایی اضافه کرد: پیش‌بینی می شود قیمت مسکن تا پایان بهار سال ۹۶ افزایشی نباشد اما در تابستان ۹۶ شاهد رونق بیشتر بازار مسکن باشیم اما این رونق به منزله افزایش قیمت نخواهد بود.

به گفته وی، در ۲۴ روز گذشته در شهر تهران ۱۱ هزار و ۷۲۷ قرارداد خرید و فروش و ۱۵ هزار و ۲۴ مورد قرارداد اجاره به ثبت رسیده است و در سراسر کشور ۴۰ هزار و ۳۹۵ مورد قرارداد خرید و فروش و ۴۷ هزار و ۷۳۳ مورد قرارداد اجاره به ثبت رسیده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: امیدواریم افزایش معاملات از تهران به سایر مناطق کشور نیز تسری پیدا کند.

منبع:اقتصادآنلاین

یک دیدگاه در “حجم معاملات مسکن با کاهش ۴۰ درصدی روبرو شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *