تفاهم وزارت کشاورزی با وزارت راه و شهرسازی

تفاهم وزارت کشاورزی با وزارت راه و شهرسازی

رئیس کمیسیون عمران مجلس از توافق وزارت جهاد کشاورزی با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت:  ۲۵۰۰هکتار زمین در حریم شهرها برای مسکن سازی بین دو وزیر تفاهم شد.


محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به اینکه ساماندهی بخش مسکن از اولویت‌های نخست مجلس است، اظهار کرد: یکی از ابزارهای مهم تولید مسکن به شمار می‌رود خوشبختانه توافقی بین وزارت راه و شهرسازی و وزیر جهادکشاورزی انجام شد و زمین قابل‌توجهی معادل  2500 هکتار در حریم شهرها بین دو وزیر تفاهم شد تا زمین در حریم شهرها در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن قرار بگیرد.

وی افزود: با کمک بانک‌ها به دنبال آن هستیم تا تسهیلات با بهره مناسب و نرخ ارزان در اختیار اقشار متوسط به پایین برای تامین مسکن قرار بگیرد.

وی ادامه داد: درباره مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و میلگرد که نقش مهمی در ساخت واحدهای مسکونی دارند توافقاتی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده که مصالح ارزان در راستای طرح مسکن در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با تعاملی که بین مجلس و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، شاهد تولید مسکن به شکل قابل توجه به ویژه برای اقشار متوسط به پایین جامعه هستیم.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (2 رای)