تحویل نخستین سری از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن چه زمانی است؟

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی زمان تحویل اولین واحدهای طرح مسکن ملی را اعلام کرد.


محمد اسلامی گفت: طرح اقدام ملی با اراده ملی مردم و استقبالی که از آن کردند در سراسر کشور درحال اجراست و نظیر همین طرح در گلشهر زنجان در حال ساخت است.

اسلامی افزود: زمین‌های خوب و مرغوب در شهرهای مختلف کشور به این طرح اختصاص داده شده و طرح‌ها در حال اجراست.

وی موضوع حائز اهمیت در خصوص طرح اقدام ملی مسکن را شناسایی دقیق و ثبت‌نام از متقاضیان دانست و تصریح کرد: ثبت‌نام از متقاضیان به دو شکل پیامکی و سامانه‌ای انجام گرفته است و یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق پیامک در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه ثبت نام‌کنندگان پیامکی، به دلیل شرایط کرونا باید مدارک خود را از طریق سامانه تکمیل می‌کردند، تاکنون افزون بر ۹۳۶ هزار نفر به سامانه ورود کرده‌اند و حدود ۳۴۰ هزار نفر از متقاضیان پالایش شده‌اند که از اواخر ماه آینده به‌تدریج به طرح‌ها وارد خواهند شد.

وی از سه دسته بندی برای تحویل واحد به متقاضیان خبر داد و افزود: نوع اول، منازلی است که آماده شده است و به متقاضیان تحویل می‌شود. در نوع دوم، افراد به طرح‌ها معرفی می‌شوند و با سازنده قرارداد می‌بندند و در نوع سوم، در شهرهای کوچک تعریف شده است که زمین در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و آنان با نظارتی که انجام خواهد شد، واحد مسکونی را می‌سازند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز