تحویل اولین واحدهای مسکن ملی تا دو هفته آینده

اسلامی از برگزاری جشن اتمام پروژه های مسکن مهر در برخی از شهرها خبر داد و گفت: یک الی دو هفته آینده اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف را به متقاضیان تحویل خواهیم داد.


محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: به طور طبیعی تمامی اقدامات از جمله تولید و عرضه مسکن و همچنین اخذ مالیات از خانه‌های خالی در جهت تعادل عرضه در بازار مسکن انجام می‌شود، هر سیاست و برنامه‌ریزی که تسهیل کننده در عرضه مسکن باشد می‌تواند زمینه ساز بهبود وضعیت این بازار باشد.

او ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی سیاست مهم تولید و عرضه مسکن را در دستور کار خود قرار داده است و از سوی دیگر سیاست مدیریت و انتظام بخشی در کل کشور توانسته به این بازار کمک کند.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه بخش دوم اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه کنترل بازار مسکن اجرای طرح اقدام ملی مسکن بوده است، تاکید کرد: تکمیل خانه‌های مسکن مهر حمایت از مستاجران و موجران از جمله سیاست‌هایی بوده که در این بازار اجرایی شد و طبق زمان بندی تحویل واحدها صورت گرفته است.

اسلامی در خصوص تکمیل واحدهای مسکن مهر در برخی از شهرها گفت: در بسیاری از شهرها جشن اتمام مسکن مهر را برگزار کرده ایم و امیدواریم تا یک الی دو هفته آینده اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف به متقاضیان تحویل دهیم.

اسلامی همچنین در مورد بازار اجاره هم گفت: در جهت کاهش التهاب بازار اجاره دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا سیاست‌های مختلفی را تدوین کرده و اجرای آن نقش موثری در این بازار داشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمدید قرارداد اجاره تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه خواهد داشت و هیچ موجری حق تخلیه واحد مسکونی مستاجران را ندارد، گفت: بزودی پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن آغاز می‌شود اگر شرایط پرداخت در این بازار فراهم بود پرداخت این تسهیلات در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز