بهترین کشورها برای سرمایه گذاری مسکن

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری مسکن

اگر قصد سرمایه گذاری در زمینه مسکن را دارید برترین کشورها برای سرمایه گذاری را بشناسید

سرمایه گذاری

موسسه مشاوره املاک ساویلس، از میان 14 کشوری که معمولاً شهرهای بزرگ آنها، پررونق‌ترین بازارهای مسکن جهان را دارا هستند، فهرست پنج کشور اول را منتشر کرده که طبق ادعای کارشناسان این موسسه، بیشترین افزایش قیمت در سال‌های پیش‌رو را به خود اختصاص خواهند داد.

سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال بازارهایی هستند که دارای دو خصوصیت باشند. اول نرخ بازگشت سرمایه بالایی داشته باشند و دوم امنیت سرمایه‌ها در آن تضمین شود. در زمینه دوم، یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در همه کشورهای جهان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن است. جذابیت بازار مسکن به حدی است که به‌رغم وضعیتی که در سال 2008 شاهد آن بودیم باز هم به محض بهبودی اقتصاد کشورها، رونق به بازار مسکن بازگشته است.

موسسه مشاوره املاک ساویلس، از میان 14 کشوری که معمولاً شهرهای بزرگ آنها، پررونق‌ترین بازارهای مسکن جهان را دارا هستند، فهرست پنج کشور اول را منتشر کرده که طبق ادعای کارشناسان این موسسه، بیشترین افزایش قیمت در سال‌های پیش‌رو را به خود اختصاص خواهند داد. در این رده‌بندی رشد جمعیت، میزان افزایش ثروت، انعطاف‌پذیری عرضه و... لحاظ شده است. اولین کشور این فهرست، ایالات‌متحده است. با وجود اینکه بحران جهانی 2008 از بخش مسکن ایالات‌متحده آغاز شد، باز هم این کشور پرسودترین بازار معاملات املاک را در میان کشورهای جهان خواهد داشت.

 

 

در واقع، بازار مسکن ایالات‌متحده از سال 2012 شروع به افزایش قیمت کرده و در حال حاضر قیمت‌ها 30 درصد بیشتر از سال 2009 است. پیش‌بینی می‌شود سانفرانسیسکو نیز پرسودترین بازار املاک را در این کشور داشته باشد. در حال حاضر بزرگ‌ترین خریداران املاک ایالات‌متحده کانادایی‌ها هستند؛ رتبه‌های بعدی به سرمایه‌گذاران مکزیکی، ایتالیایی و انگلیسی اختصاص دارد.

کشور بعدی این فهرست امارات متحده عربی و به طور خاص، دوبی است. کارشناسان ساویلس، عقیده دارند در سال‌های پیش‌رو دوبی مرکز اقتصادی جهان خواهد بود. با توجه به اینکه در سال‌های گذشته و با وجود رکود اقتصادی جهان نیز املاک این منطقه سالانه چهار درصد رشد قیمت را تجربه کرده است، سوددهی در سال‌های آینده بسیار بیشتر خواهد شد. توسعه ساخت و ساز و همچنین بهبود کامل وضعیت اقتصادی جهان نویددهنده روزهای بسیار روشنی برای دوبی و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن آن است.

سومین کشور فهرست، سنگاپور است. این کشور که سال‌های متمادی یکی از گران‌ترین بازارهای املاک در آسیا و حتی جهان محسوب می‌شد به‌رغم دو کشور قبلی در سال‌های گذشته کاهش قیمت داشته است. اما کارشناسان ساویلس معتقدند این روند موقتی است و قیمت‌های کاهش‌یافته فعلی، برای سرمایه‌گذاران تیزهوش فرصتی است تا از سود بالایی در آینده برخوردار شوند.

کشور بعدی انگلستان است. از اتحادیه اروپا دو کشور انگلستان و اسپانیا در این فهرست حضور دارند که جدای از همه تفاوت‌ها در یک موضوع مشترک‌اند: پایین بودن نرخ بهره و احتمالاً همین امر دلیل حضور آنها در این فهرست است. املاک انگلستان به‌رغم اوضاع اقتصادی نه چندان مناسب افزایش قیمت بالایی را تجربه کرده است تا جایی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی نگران ایجاد حباب در بازار املاک آن و تکرار دوباره داستان سال 2008 هستند؛ نگرانی‌ای که همچنان هم به قوت خود باقی است. اما به نظر می‌رسد کارشناسان ساویلس اعتقادی به وجود حباب ندارند و این روند را ادامه‌دار پیش‌بینی می‌کنند. به عقیده آنها بازار املاک لندن که سال گذشته 9 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب است.

به گزارش اقتصادنیوز،آخرین کشور این فهرست اسپانیاست که وضعیتی همانند سنگاپور دارد. قیمت املاک در این کشور هنوز 25 درصد کمتر از حداکثر قیمت سال 2008 است اما بازار تثبیت‌شده است. با توجه به اینکه اسپانیا بهشت گردشگران جهان به شمار می‌آید، رونق بازار املاک این کشور بعد از پایان یافتن بحران چندان دور از ذهن نیست. اما اگر می‌خواهید در این کشور خانه‌ای بخرید، به جای پایتخت و شهرهای بزرگ، بهتر است به سراغ شهرهای ساحلی بروید.

املاک تهران

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)