بهترین پهنه چیتگر

بهترین پهنه چیتگر

بهترین پهنه چیتگر


 


بهترین پهنه چیتگر :   املاک صدف  ....     موقعیت استراتژیک شهرک چیتگر باعث شده تا این منطقه برای سرمایه گذاری گزینه خوبی باشد. این منطقه از یک طرف به باغ گیاه شناسی متصل است و از سمت دیگر بازار بزرگ ایران را در بر می‌گیرد. جنگل چیتگر و شهربازی هزار و یک شهر از موارد قابل اهمیت برای سرمایه گذاری در شهرک چیتگر محسوب می‌شود.


معیارهای تعیین قیمت واحد ها در برج های شهرک چیتگر

 

- یکی از موارد مهم ویو و دید برج است به طوری که اگر برج ها دارای دید مربوط به دریاچه چیتگر و یا سایر ویوهای خاص باشند قیمت بالاتری دارند و در نهایت نوع سرمایه گذاری نیز بیشتر می‌شود.

- طبقه آپارتمان ها دومین پارامتر اعلام قیمت برای سازه های مربوط به شهرک چیتگر است به طوری که برخی از طبقات به واسطه موقعیت اجرایی که دارند، گرانتر هستند.

- نقشه واحد آپارتمان هایی که در شهرک چیتگر کشیده و اجرا می شود، نوع مهندس و شرایط مهندسی نیز بسیار مهم است. البته که این مدل از نقشه ها در شرایط استاندارد اجرا می شوند.

- وضعیت دکوراسیون داخلی و به روز بودن بنا از دیگر موارد مهم در تعیین قیمت ساختمان ها است.

 

صفحات زیر را هم حتما ببینید :

 

دقت کنید که دکوراسیون داخلی با وضعیت متراژ متفاوت است به طوری که بزرگ و کوچک بودن متراژها بخشی از شرایط تعیین قیمت هستند. مثلاً خانه هایی که متراژ کوچکتری دارند به دلیل قدرت خرید بالاتر اغلب از نظر قیمت در شرایط بالاتری قرار می‌گیرند.

تعداد واحدهایی که برای هر طبقه در نظر گرفته می‌شود نیز مهم است، مثلا هرچه تعداد واحدها بیشتر باشد، قیمت تمام شده کمتر خواهد بود.
 

 

در ادامه ی این مقاله خواهید خواند:

شهرک چیتگر

شهرک چیتگر در منطقه 22 شهرداری تهران قرار داشته و توسط شرکت بنیان توسعه و عمران هادی(وابسته به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی) در حال اجرا می باشد. این شهرک که بزرگ ترین، مدرن ترین و زیباترین شهرک مسکونی کشور لقب گرفته است، در ضلع غربی دریاچه چیتگر (بزرگترین و پرطرفدارترین جاذبه منطقه 22) واقع شده است. این شهرک شامل 5 پهنه متفاوت می باشد که فرایند اجرایی آنها توسط نهادهای مختلف ارتش مدیریت می شود. در این میان واحدهای برخی از پهنه ها تکمیل و تحویل داده شده است. 

با توجه به تفاوت موقعیت و مدیریت پروژه های اجرا شده در هر پهنه و طراحی های متفاوت آن ها کدام پهنه شرایط بهتری برای سرمایه گذاری داشته و خروجی کار از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار است؟ بهترین پهنه شهرک چیتگر کدام است؟

پهنه A چیتگر

پهنه A یا همان بوستان در بخش جنوب شرقی شهرک قرار داشته و از نظر موقعیت جغرافیایی و فضای سبز اطراف برج ها شرایط بسیار خوبی را دارا است. این پهنه از شهرک چیتگر دارای 21 برج می باشد که فرایند ساخت آن ها تکمیل شده و به لحاظ معماری و ساخت بنا شرایط خوبی را برای آن ها شاهد هستیم. برج های پهنه A چیتگر، با نام پامچال و ارکیده شناخته شده و اکثرا دارای کاربری مسکونی_تجاری می باشند. مساحت این پهنه 144000 متر مربع بوده و فاصله هوایی آن تا دریاچه حدود 1100 متر است.

ویژگی های بارز پهنه A

پهنه A چیتگر دارای ویژگی های خاص خود بوده و در مقایسه با دیگر پهنه ها نقاط قوت زیر را دارا می باشد.

 • موقعیت مکانی ایده آل
 •  چشم انداز (دید) ابدی در واحدهای رو به جنوب و غرب ( ویو به دریاچه چیتگر، پارک جنگلی و باغ ملی گیاه شناسی)
 • کیفیت ساخت بالا بر اساس استاندارد های روز 
 • برخورداری از فضای سبز بالا
 • اتمام فرایند ساخت و تحویل پروژه به اعضا
 • برخورداری از امکانات رفاهی کامل و ایده آل

بهترین برج های پهنه A چیتگر

 • برج های پامچال ۴

به سبب برخورداری از تعداد واحد کمتر در طبقات، ۴ واحد در هر طبقه در مقایسه با سایر برج ها که عموما ۸ واحد یا بیشتر در هر طبقه دارند

 • ارکیده ۱۰ و ۱۱

به سبب موقعیت جغرافیایی و چشم انداز بی نظیر واحدها و همچنین ارتفاع بالاتر این برج ها

پهنه B چیتگر

پهنه B در ضلع شمالی پهنه a و در جنوب اتوبان همت واقع شده و توسط بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا می باشد. پهنه B شهرک چیتگر سروستان نامیده شده و برج های آن نیز با همین مضمون نام گذاری شده اند. برج های پهنه B به سبب طراحی متفاوت دارای نورگیری کافی بوده و همچنین کمترین دید به دیگر واحد ها را دارارست و به سبب شمای کلی برج ها و شکل ظاهری آن ها از بالا، به برج های پروانه ای نیز شهرت یافته اند. هر کدام از این برج ها دارای یک بال در جهت غرب و یک بال در جهت شرق می باشد. خرید و فروش در پهنه B بصورت قدرالسهم های 33 و 63 متری می باشد و قابلیت انتخاب واحدها را داراست.

ویژگی های بارز پهنه B

 • پهنه B یا سروستان به لحاظ جایگیری در منطقه، موقعیت بسیار خوبی دارد و مجتمع تجاری ایران مال نیز دقیقا در ضلع شرقی پهنه B شهرک چیتگر قرار گرفته است.
 • استفاده از سازه های فلزی پیچ و مهره در اسکلت برج ها و کناف در دیوارهای برج ها سبب کاهش حداکثری وزن کل سازه و مقاومت در برابر زلزله شده است.
 • برج های پهنه B از یک سمت ویوی خوبی به شهربازی هزار و یک شهر و از سمت دیگر به پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاهشناسی ویوی جذابی دارد.
 • در پایین برج G1 و G3 واحد تجاری وجود ندارد ولی در پایین بقیه برج ها واحد تجاری وجود دارد.
 • برج های پروانه ای در پهنه B معماری خاص و متفاوتی در مقایسه با دیگر پهنه ها دارد.
 • معماری داخلی برج های پهنه B به گونه ای است که در هر واحد حدود ۱۰ درصد متراژ کل واحد تراس بوده و نورگیری عالی و منظره ای زیبا را برای واحدها رقم زده است.

پهنه C چیتگر

پهنه C در ضلع جنوبی شهرک چیتگر و در بلوار پژوهش قرار داشته و از 8 برج 30 و 40 طبقه تشکیل شده است. برج های پهنه C شهرک چیتگر توسط 4 تعاونی ارتش به شرح زیر در حال ساخت می باشند:
-  تعاونی مسکن اداره مهندسی نیروی زمینی ارتش ساخت برج های چهارگانه نیروی زمینی ارتش را مدیریت می کند.
-  تعاونی مسکن مرکزی نیروی هوایی ارتش ساخت برج H2 را برعهده دارد.
-  تعاونی مسکن معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش ساخت برج دوقلو و 42 طبقه مرجان را برعهده دارد.
-  تعاونی مسکن پدافند غیرعامل خاتم الانبیاء که ساخت 2 برج 30 و 40 طبقه از 8 برج پهنه C شهرک چیتگر را برعهده دارد. 

ویژگی های بارز پهنه C 

برج مرجان به لحاظ ساخت، زیبایی و تجهیزات، یکی از خاص ترین برج های منطقه و پایتخت می باشد.

پهنه E چیتگر

پهنه E چیتگر که با عنوان طرح توانمند سازی کارکنان ارتش در حال اجرا می باشد و در انتهای بلوار طبیعت و در ضلع جنوبی ایران مال واقع شده و نزدیک ترین پهنه به دریاچه چیتگر مجتمع ایرانمال می باشد. لذا می توان گفت قابل رشدترین پهنه شهرک چیتگر می باشد.

ویژگی های بارز پهنه E

نزدیکی به دریاچه چیتگر و مجتمع ایرانمال

تعاونی های مختلف شهرک چیتگر:

 

تعاونی های زیادی اقدام به ساخت پروژه های زیبا و البته با کیفیتی کردند که این تعاونی ها بر اساس ساخت پروژه های با کیفیت و پیشینه درخشانی که

برای خود جمع آوری کرده اند شناخته میشوند و پروژه های درحال ساخت آن ها با استقبال خوب متقاضیان و مشتریان روبه رو میشوند

اما اگر بخواهیم چندی از تعاونی های خوب شهرک چیتگر را برای شما عزیزان نام ببریم ، این تعاونی ها عبارتند از :

تعاونی ابنیه اکام – تعاونی ابنیه همت – تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران – تعاونی مسکن نیروی زمینی ارتش – تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش و ...

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (3 رای)