برای پردیس فقط ۲۶۰۰ واحد مسکن ملی تعریف شده

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای پردیس ۲۶۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی تعریف شده و به دلیل کمبود زمین بیش از این ساخته نمی‌شود.


در شهریوماه ۱۳۹۸ با حضور رییس جمهور طرح اقدام ملی مسکن کلنگ زنی شد. و در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود.

آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. ثبت نام مرحله اول و دوم به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

محمود محمودزاده با اشاره به برنامه ساخت ۲۵ هزار واحد مسکن ملی در پرند و ۲۱ هزار واحد در هشتگرد گفت: برای شهر جدید پردیس از ابتدا ۲۶۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده بود و با توجه به کمبود زمین در این شهر امکان ساخت بیش از این تعداد وجود ندارد.همچنین به دلیل وجود زمین‌های دولتی در شهر جدید پرند حتی امکان افزایش ظرفیت در این شهر وجود دارد.

در هفته‌های اخیر محسنی بندپی استاندار تهران گفته بود که به دلیل وجود گسل در شهر پردیس احداث واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر منتفی شده و به پرند منتقل خواهد شد.  با این حال مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام کرد که ساخت ۱۴ هزار واحد مسکن ملی در پردیس قطعی است.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز