بازسازی تعدادی از واحدهای مسکونی شهرستان زرند

بازسازی تعدادی از واحدهای مسکونی شهرستان زرند
  • منتشر شده در : ۱۲ آبان , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1089
  • 0

میزان مقاوم سازی دراستان کرمان بالای پنجاه درصد و در روستاهای شهرستان زرند بالای هفتاد و پنج درصد است.

%d8%b2%d8%b1%d9%86%d8%af2

درجلسه ای که عزیزالله مهدیان با معاون رئیس جمهور داشت عنوان کرد حدود ۷۵۰۰ واحد در شهرستان زرند بازسازی می شود که این مقاوم سازی تقریبا بین یک سال ونیم تا دو سال طول می کشد.درضمن خاطر نشان کرد چون افرادی که نتوانسته اند امتیازات نوسازی را دریافت کنند ار لحاظ مالی دچار مشکل هستند باید تسهیلات مناسب به آن ها واگذار شود.

.وی گفت: امیدواریم شهرستان زرند به عنوان اولین شهر کشور که همه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری آن در برابر حوادث مقاوم هستند، معرفی شود.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: میانگین مقاوم سازی در کشور ۳۹ درصد، در استان کرمان بالای ۵۰ درصد و در روستاهای شهرستان زرند بالای ۷۵ درصد است.
امام جمعه زرند نیز در این نشست با اشاره به اینکه در حوادث اخیر ۱۰ هزار واحد در این شهرستان آسیب دیده است گفت: مصلای شهرستان زرند نیز آسیب دیده و مصلای جدید این شهرستان در حال احداث است که تکمیل آن نیاز به کمک دولت دارد.
حجت الاسلام علی ابراهیمی عنوان کرد: مردم شهرستان زرند اگر از آسمان سنگ ببارد و از زمین آتش ببارد شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمی کنند.
وی با گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: امروز همه بدبختی های مسلمانان دنیا زیر سر آمریکاست.
این نشست پس از بازدید امروز سخنگوی دولت و معاون رئیس جمهوری از مناطق مختلف شهرستان زرند در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
بعد از وقوع زلزله ۴،۹ ریشتری در عصر جمعه ۲۹ مهر امسال تاکنون زمین لرزه های مکرر با بزرگی مختلف که اغلب آنها زیر ۳ و ۲ ریشتر بوده در شهرستان زرند ثبت شده است.
زلزله نخست و زلزله های نسبتا شدید بعدی به بزرگی ۴،۷ و ۴،۵ ریشتر در هفتم و دهم آبان موجب مصدومیت تعدادی از مردم شهرستان زرند به دلیل ترس و حین فرار شد و خسارات جزئی به برخی ساختمان های قدیمی وارد کرد.
تکرار ۸موجب نگرانی مردم شد و انتشار برخی مطالب در فضای مجازی نیز به این ترس مردم دامن زد که با تدابیر ستاد مدیریت بحران پاسخ به تقاضای مردم برای توزیع چادر در دستور کار قرار گرفت و شهر زرند به منظور بررسی مقاومت واحدهای مسکونی، خسارات احتمالی ناشی از زلزله و واگذاری چادر به ۲۳ محله تقسیم و کمپ اسکان موقت نیز برپا شد.
پس لرزه ها از ۲ هفته قبل تا امروز (پنجشنبه) در شهرستان زرند البته اغلب زیر ۳ و ۲ ریشتر ادامه داشته است.

منبع:قطره

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *