بازار املاک رونق خواهد گرفت

بازار املاک رونق خواهد گرفت

کارشناسان و دست اندرکارانبازار مسکن بر این عقیده اند که کاهش نرخ سود بانکی به رونق بازار مسکن کمک خواهد کرد در ماههای گذشته شاهد این بودیم که دولت باهدف کمک به افزایش تولید و برگشت سرمایه های مردم به سمت و سوی تولید، نرخ سود بانکی را کاهش داد کاهش نرخ سود باننکی باعث می شود تا بسیاری از سرمایه داران که پول های خود را دربانکها بصورت سپرده خوابانده اند از این کار دست کشیده و با هدف دریافت سود بیشتر سرمایه های خود را به سمت بازار و سرمایه گذاری در بخش تولید و بازار املاک سوق دهند.

رونق گرفتن بازار  املاک

در همین راستا کارشناسان و مشاورین املاک تهران اقدام به تهیه پکیج های اموزشی و پیش بینی اوضاع بازار املاک تهران در ماههای آینده نموده اند که عموم افراد می توانند انها را با مراجعه به این صفحه براحتی دریافت نمایند. همچنین و در همین رابطه عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی روی بازار مسکن می‌گوید: «کاهش نرخ سود بانکی در حوزه ساخت و خرید و فروش مسکن رونق ایجاد می‌کند و توان خرید را افزایش می‌دهد.»به دنبال کاهش نرخ سود سپرده بانکی به 15 درصد، برخی از کارشناسان پیش‌بینی می کنند مردم سپرده‌های خود را از بانک‌ها خارج و در بازارهای دیگر سرمایه‌گذاری کنند. یکی از این بازارها، بازار مسکن خواهد بود. البته شاید کاهش نرخ سود بانکی در قیمت فروش مسکن تاثیر نگذارد، ولی به طور قطع روی اجاره بهای مسکن تاثیر خواهد گذاشت. به همین ترتیب، آمار تحولات اجاره بهای مسکن براساس گزارش بانک مرکزی نشان دهنده این پیش‌بینی کارشناسان است. کارشناسان معتقدند بهترین مکان برای سرمایه گذاری در بخش مسکن و در بخش املاک ترهان، منطقه 22 تهران و یا منطقه چیتگر می باشد که یکی از قطب های انبوه سازی مسکن در خاورمیانه به حساب می آید برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط خرید و فروش املاک در منطقه 22 تهران می توانید با کارشناسان املاک تهران به آدرس زیر تماس برقرار کرده و از مشاوره های رایگان تخصصی این مرکز استفاده نمایید.

آدرس دفتر مشاورین املاک تهران:

در تیرماه امسال شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 9.5 و 10.3 درصد رشد نشان می‌دهد.

در همین خصوص محمد امیرزاده، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی روی بازار مسکن می گوید: «کاهش نرخ سود بانکی در حوزه ساخت و خرید و فروش مسکن باعث رونق می شود و توان خرید افزایش پیدا خواهد کرد.»

وی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی اثرات خوبی روی حوزه ساخت و ساز خواهد داشت، تصریح می کند: «در بسیاری از کشورها برای طبقاتی که خرید مسکن دائم ندارند و یا می‌خواهند تنوع داشته و اقامت‌های موقت داشته باشند، یک سری مسکن‌های موقت وجود دارد که توسط بخش خصوصی یا دولت سرمایه‌گذاری شده است.»

در همین حال، علی چگنی، مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در تشریح تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر کل اقتصاد و بخش مسکن عنوان کرده است: «بالا بودن نرخ سود بانکی در کشور با وجود کاهش نرخ تورم عمومی در سال‌های اخیر باعث افزایش میزان سرمایه‌گذاری خانوارها در بخش مسکن شد که گران‌ترین خرید خانوار است، اما به تدریج با بالا ماندن نرخ سود بانکی و کاهش قدرت خرید، سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش یافت.»

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز
کاهش چشم گیر معاملات ملک همزمان با رشد 5.9 درصدی قیمتها میباشد در 1395/08/06 ساعت 21:09

[…] تهران در مهرماه سال 1395 که برگرفته از آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های […]