انواع سازنده ها و قیمت های ساخت در پروژه های پیش فروش منطقه 22

انواع سازنده ها و قیمت های ساخت در پروژه های پیش فروش منطقه 22

اگر با بحث پیشفروش و پروژه های در حال ساخت منطقه 22 تهران آشنایی مختصری داشته باشید ، قطعا با کلمه های واریزی ، حق امتیاز ، قیمت علی الحساب و قیمت تمام شده مواجه شده اید و علامت سوال های مختلفی در ذهن تان ایجاد شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع سازنده ها و قیمت های ساخت پروژه های پیش فروش منطقه 22 آشنا کنیم.

پروژه های تعاونی ساز؛

حدود 90 درصد برج های منطقه 22 توسط تعاونی مسکن های ارگان ها و سازمان های مختلف ساخته می شود. به این معنی که تعاونی مسکن هر سازمانی برای کارکنان خود اقدام به ساخت می کند و پس از عضوگیری اولیه ، طبق قیمت ساخت و اقساطی که مشخص می کند و از آنها دریافت می کند پروژه را جلو برده و واحدها را با قیمت تمام شده به آنها تحویل می دهد.

پروژه های منطقه 22

حق امتیاز چیست؟

معمولا پروژه هایی به صورت امتیازی خرید و فروش می شوند که سازنده واحد مازادی برای فروش مستقیم نداشته باشد. به زبان ساده تر زمانی که تمامی واحدهای یک پروژه به اعضا واگذار شده و مرحله ی پذیره نویسی به اتمام باشد و شما قصد عضویت در آن پروژه را داشته باشید، می بایست عضویت یکی از اعضا را خریداری نموده و جایگزین او در پروژه شوید. قطعا فروشنده تا زمان فروش آن واحد به شما، واریزی هایی را به تعاونی انجام داده است و اقساط دیگری نیز در آینده می بایست واریز می نموده است که آن اقساط آتی پس از نقل و انتقال در تعاونی جزو تعهدات شما محسوب می گردد و در زمان مقرر باید آنها را به تعاونی پرداخت نمایید. اما پولی که تا زمان نقل و انتقال توسط فروشنده به تعاونی پرداخت شده است، واریزی گفته می شود و شما می بایست عین مبلغ را به فروشنده پرداخت نمایید و علاوه بر آن مبلغی نیز جهت خرید عضویت در آن پروژه به فروشنده پرداخت می نمایید که به آن امتیاز گفته می شود. میزان حق امتیاز به عوامل تعیین کننده زیادی بستگی دارد از جمله متراژ، طبقه و جهت واحد (در صورت مشخص بودن)، اصالت پروژه که شامل اعتبار سازنده، درصد پیشرفت فیزیکی و امکانات و متریال پروژه و ... می شود. لازم به ذکر است که تعیین کننده تر از تمامی عوامل بالا جهت قیمت امتیاز، میزان عرضه و تقاضا در بازار می باشد.

پیش فروش پروژه های شخصی ساز؛

تعداد معدودی پروژه شخصی ساز نیز در منطقه 22 وجود دارد. این پروژه ها توسط سازنده ی شخصی و غیر ارگانی ساخته می شوند. سازنده های شخصی از ساخت پروژه سود و انتفاع کسب کرده و معمولا قیمت ساخت در قرارداد آنها با احتساب تورم و سود مورد نظر به صورت قطعی محاسبه می گردد و از آنجایی که در اینگونه پروژه ها طبقه و جانمایی واحد از ابتدا مشخص می شود، به صورت متری اما با شرایط پرداخت طولانی تا زمان تحویل خرید و فروش می شوند.

برج سپهر پردیس المپیک

تفاوت قیمت ساخت قطعی و علی الحساب؛ قیمت ساخت علی الحساب که در پروژه های تعاونی ساز مورد استفاده قرار می گیرد، قابل تغییر و افزایش است و معمولا با افزایش قیمت مصالح و میزان تورم تا زمان آماده شدن پروژه و تحویل واحدها همراه است. در قیمت های علی الحساب، اعضای پروژه واحدهایشان را با قیمت تمام شده تحویل می گیرند. اما در قیمت ساخت قطعی، فاکتورهای افزایش قیمت مصالح و تورم تاثیری در قیمت ساخت ندارند و سازنده موظف است پروژه را در زمان مقرر با همان قیمت ساخت که در قرارداد آمده است تحویل دهد. هر کدام از انواع سازنده ها و قیمت های ساخت که در بالا ذکر شد، مختصات و مزایا و معایب خود را دارند و به طور قطع نمی توان یکی را به دیگری رجحان داد. به نظر نگارنده آنچه پروژه ای را خاص می کند، اصالت پروژه و سازنده و در کل مجموع عوامل ذکر شده می باشد که آن پروژه را در نگاه خریدار جذاب جلوه می دهد. با امید به اینکه این مطلب کمکی هر چند کوچک به خریدارانی نماید که برای اولین بار قدم به منطقه 22 می گذارند. منطقه ای که سرشار از موقعیت هایی با سودهای سرشار و باورنکردنی است.

نگارنده ؛ بزرگمهر کیانی

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (3 رای)