امکان ثبت نام مجدد کسانی که فرم «ج» آنها بی دلیل قرمز شده است

امکان ثبت نام مجدد کسانی که فرم «ج» آنها بی دلیل قرمز شده است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی از ثبت نام مجدد متقاضیان طرح ملی مسکن که بی جهت فرم ج آنها قرمز بوده است خبر داد و گفت: این افراد با مراجعه حضوری به ادارات راه و شهرسازی،ثبت نام خود را تثبیت کنند.


مرحله نخست ثبت نام طرح ملی مسکن از ۱۸ آبان آغاز و در ۳۰ آذر پایان یافت و پس از پالایش متقاضیان طرح ملی مسکن در ۱۴ بهمن ماه برای متقاضیان واجد شرایط پیامکی ارسال شد که در این میان تعدادی از متقاضیان واجد شرایط  شناخته نشدند به این معنا که این افراد شرط عدم دریافت تسهیلات مسکن را دارا نبودند یا استفاده از امکانات دولتی بخش مسکن را داشتند یا ثبت نام در طرح مسکن مهر که در سامانه وزارت راه و شهرسازی به فرم «ج» مشهور است فرم«ج» آنها قرمز شده است.

 این افراد اگرچه در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند، اما در ادامه آن انصراف داده و از دریافت واحد مسکونی یا تسهیلات مسکن منصرف شده بودند که این انصراف در سامانه وزارت راه و شهرسازی درج نشده و لذا فرم «ج» افراد مذکور قرمز بوده است.

صفحات زیر را هم ببینید :

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت‌نام دوباره کسانی که فرم «ج» آنها بی دلیل قرمز بود گفت: این دسته از افراد اگر بین اول تا دهم اسفند به سامانه مراجعه کنند با دستورالعمل‌های صادره در این خصوص مواجه خواهند شد.این افراد با مراجعه  به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان محل اقامت خود می توانند با ارائه اسناد و مدارک، به رفع مشکل پیش آمده اقدام کنند.

وی تاکید کرد: جای نگرانی برای متقاضیانی که فرم «ج» آنها در مرحله اول ثبت نام طرح ملی مسکن بی دلیل قرمز شده است نیست،ثبت نام این دسته از متقاضیان در مرحله اول به قوت خود باقی است و نیاز به ثبت نام مجدد در مرحله دوم این طرح که از ۲ اسفند آغاز می شود ندارند و امتیاز آنها نگه داشته می شود تا وضعیتشان تعیین تکلیف شود.

محمود زاده بیان کرد: این مشکل برای تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پیش آمده که علی رغم انصراف از مسکن مهر، این انصراف آنها در سامانه ثبت نشده و از نظر سامانه‌های اطلاعاتی وزارت راه و شهرسازی، همچنان فرم «ج» آنها قرمز است چون ممکن است در این سال‌ها برای سبز شدن فرم «ج» خود پیگیری نکرده اند.

محمودزاده تصریح کرد: اعضای انصرافی تعاونی های مسکن مهر می توانند برای رفع مشکل خود از اول اسفند تا دهم اسفند به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

معاون وزیر راه شهرسازی افزود: متقاضیان مسکن مهر در شهر های جدید که جهت دریافت مسکن مهر ثبت نام کرده اند اما از ادامه فعالیت صرف نظر کردهاند که فرم «ج» آنها قرمز می باشد، با هماهنگی صورت گرفته با شرکت عمران شهرهای جدید با مراجعه متقاضیان این مشکل برای آنها مرتفع شود.

محمودزاده یادآور شد: در این مدت اقدام به رفع مشکل کسانی خواهیم کرد که بی جهت فرم «ج» آنها قرمز شده است زیرا در ابتدای ثبت نام مسکن مهر، هنوز برای عده‌ای از افراد کد ملی تخصیص نشده بود که بر اساس اسم و مشخصات شناسنامه‌ای، اقدام به نام نویسی کرده بودند؛ برخی از این افراد از مسکن مهر انصراف داده بودند که باید با مراجعه حضوری و با ارائه مدارک شناسایی به ادارات راه و شهرسازی استان ها تا انصراف آن ها در سامانه راه و شهرسازی ثبت شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (50 رای)