افزایش سود وام مسکن مهر در صورت تحویل نگرفتن واحدها

افزایش سود وام مسکن مهر در صورت تحویل نگرفتن واحدها

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهر‌های جدید وزارت راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که مسکن مهرخود را تحویل نمی گیرند سود وامشان از 4 درصد به 18 درصد افزایش می یابد.

از 350هزار واحد مسکن مهر در شهر های جدید، ساخت 335هزار واحد کامل شده و 250 هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده است و حدود 80هزار واحد مسکن مهر در شهرهای پردیس و پرند آماده تحویل هستند. 

در اغلب شهرهای جدید تهران مخصوصا شهرهای حومه، ساخت مسکن مهر، تکمیل و تحویل داده شده اند و یا در بعضی موارد در مرحله فروش اقساطی هستند.به ندرت شهر جدیدی وجود دارد که واحدهای مسکن مهر درآن نیمه تمام باشد.

مشکلات واحدهای نیمه تمام مسکن مهر

نادر عربی در مورد مشکلات واحدهای نیمه تمام مسکن مهر گفت : ساخت مسکن مهر در شهرهای حومه تهران به صورت انبوه سازی بوده است به نحوی که حدود صد هزار واحد مسکن مهر در شهرهایی که زمین آن فاقد امکانات و خدمات هستند ساخته می شود و زمان زیادی برای آماده سازی زمین صرف شده است و به دلیل تحولات اقتصادی با چالش بزرگی بنام افزایش هزینه ها مواجه شده است. در عین حال در همین طرح ها، دولت به ازای هر واحد در حدود یک صد میلیون تومان از منابع داخلی خود هزینه کرده است. و این در حالیست که قرار بوده است این طرح ها با پول خود مردم و تسهیلات بانکی ساخته شود. به هر حال تعداد کمی متقاضی داریم که واحد آن‌ها فروش اقساطی شده، اما تحویل داده نشده باشد.

نبود آسانسور از دیگر مشکلات واحدهای ناتمام مسکن مهر است.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهر‌های جدید وزارت راه و شهرسازی از مشکلات دیگر مسکن مهر به ویژه در طرح انبوه سازی مسکن مهر نبود آسانسور دانست و گفت: در حال حاضر این مشکل حل شده است به عنوان مثال طرح‌های مسکن مهر پردیس در مرحله یازده است که در اغلب موارد آسانسور یا نصب شده و یا خریداری شده و در حال نصب است و در برخی مراحل مثل مرحله هشت پردیس نیز این مورد به تدریج در حال انجام است. 

عدم حضور متقاضیان برای دریافت واحدها

از موانع دیگر پروژه ،عدم حضور متقاضیان برای تعیین تکلیف و تحویل واحد ها بوده است به عنوان مثال در مرحله یازده پردیس واحد‌ها با تمامی امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده است واگذار می‌شود.

عربی گفت: واحد‌های مناطق چهار و پنج مرحله یازده پردیس با تمام امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

مهم ترین مشکل واحدهای نیمه‌تمام مسکن مهر، بحث زیرساخت‌ها و انشعابات است.

عربی همچنین درباره مشکلات انشعابی در مسکن مهرگفت: در مواردی نیاز به حضور متقاضی در واحد است تا تمام امکانات کامل شود. برای مثال برای نصب کنتور، متقاضی حتما باید در واحد ساکن شود.و ممکن است در برخی طرح‌ها ایراداتی وجود داشته باشد، اما در زمان تحویل، چک لیستی وجود دارد که با حضور متقاضی، سازنده و نماینده شرکت عمران شهر جدید، بررسی می‌شود و در صورت نقص سازنده موظف است تا شش ماه پس از تحویل این نقایص را برطرف کند.

دلالی در خرید و فروش واحد‌های مسکن مهر یکی دیگر ازمشکلات شهر‌های جدید است.

عربی درباره دلالی در واحدهای مسکن مهر گفت: مصوبه ای در این باره تهیه کرده ایم که در صورت تصویب، با این موارد برخورد می‌شود و سود وام بانکی واحد‌هایی که تحویل گرفته نمی‌شود از چهار به ۱۸ درصد افزایش می یابد .

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز