افتتاح فقط ۱۵هزار مسکن مهر در ۱سال

افتتاح فقط ۱۵هزار مسکن مهر در ۱سال
  • منتشر شده در : 15 مرداد , 1397
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 400
  • 0

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در ماه شهریور سال قبل از کنار گذاشتن واحدهای مسکن مهر اطلاع داد. در حالی که این نوع از مسکن ها در حدود ۳۰ درصد پیشرفت نموده بودند. ایشان ضمن بیان این مطلب ادامه داد: ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت به اتمام رسید.

حمیدرضا عظیمیان به فرمان ریاست جمهوری در خصوص بسته شدن پرونده مسکن مهر تا آخر سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و این گونه گفت: سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان متولی واحدهای مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، اقدام به تکمیل واحدها کرد که از مجموع یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد، ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد (۸۲ درصد) افتتاح شده است.

ایشان با گفتن این موضوع که ۵۴ هزار و ۶۱۳ واحد هم آماده است تا به افتتاح برسد ادامه داد: مسکن مهر مشکل دار ۸۵۳۶۸ واحد است که از این تعداد ۵۶۳۱۵ واحد فاقد متقاضی است. ۱۹ هزار و ۲۶ واحد دارای متقاضی زیر ۳۰ درصد –پیشرفت فیزیکی- و ۱۰ هزار و ۲۷ واحد هم دارای مشکلات حقوقی هستند.

در ضمن، عظیمیان روی این موضوع نیز تاکید کرد که: مقرر شده تا واحدهای مسکن مهری را که در مراجع قضایی بوده و آن هایی که پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد دارند کنار گذاشته شود.

املاک تهران

و این موضوع در حالی اتفاق می افتد که او در روزهای گذشته از واگذار نمودن ۵۲ هزار مسکنی که متقاضی ندارند به بنیاد مسکن، کمیته امداد، بهزیستی اططاع داد و این گونه بیان نمود که: از یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۹۸ واحد مسکن مهری که عقد قرار داد شده است در شهرهای بالای ۲۵هزار نفر، یک میلیون و ۵ هزار و ۱۴۵ واحد به بهره برداری رسیده و عملیات ساخت ۱۰۲ هزار و ۹۹ واحد باقی مانده که از این میزان عملیات ساخت ۸۷ هزار و ۴۵۴ واحد به پایان رسیده اما قابلیت افتتاح ندرارد.

ایشان با بیان این نکته که پیشرفت های فیزیکی واحد مسکن مهر چیزی در حدود ۹۷.۱ درصد است،  این گونه بیان کرد: ۵۲ هزار و ۹۲۴ واحد مسکن مهر خود مالک، تعاونی و سه جانبه فاقد متقاضی است. هماهنگی هایی با کمیته امداد امام خمینی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، بهزیستی و خیرین در زمینه مسکن مهر فاقد متقاضی و تخصیص آن به اقشار کم درآمد جامعه داشته ایم که امیدواریم هر چه سریع تری به نتیجه مطلوب ختم شود.

آماری که از طرف معاون وزیر راه و شهرسازی داده شده است، از این موضوع حکایت دارد که تعداد واحدهای مسکن مهر در شهرهایی که تعداد کمتر از ۲۵ هزار نفر  جمعیت دارند از ماه شهریور سال قبل تا زمان فعلی، کمتر شده است؛ به دیگر سخن مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در حدود ۱۱ ماه قبل تعداد واحدهای مسکن مهر (در شهرهایی که زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند) را یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد اعلام نموده بود که در چند روز اخیر تعداد این واحد ها را یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۶۹۸ واحد ذکر نموده است. این آمار بیان گر کم شدن و یا به احتمال زیاد گم شدن ۸۲۴۹ واحد مسکن مهر زیر نظر مدیریت سازمان ملی زمین و مسکن است .

از طرف دیگر عظیمیان در ماه شهریور سال گذشته پیشرفت تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر را ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد اعلام نموده بود که در تازه ترین اظهار نظر های معاون آخوندی تعداد واحدهای افتتاح شده یک میلیون و ۵ هزار و ۱۴۵ واحد ذکر شده است. قیاس این آمارها با هم حکایت از این دارد که حدوداً در طول یک سال گذشته تنها ۱۵ هزار و ۶۰۰۶ واحد مسکن مهر افتتاح شده که معلوم نیست چه تعداد از این واحدها به متقاضیان مسکن مهر واگذار شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *