احتمال افزایش وام ساخت مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در تلاش هستیم تا سقف وام بافت فرسوده را تا ۱۵۰ میلیون تومان برای پروژه های طرح ملی مسکن افزایش دهیم.


محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به افزایش قیمت ها شرکت بازآفرینی شهری در تلاش است تا سقف تسهیلات در بافت فرسوده را افزایش دهد تا به این ترتیب امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن مهیا شود.

وی افزود: در نظر است تا سقف تسهیلات در بافت فرسوده با کم کردن تعداد افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند، افزایش یابد تا به این ترتیب در عدد نهایی اعتبار تخصیصی، تغییری برای مشکل تامین اعتبار، ایجاد نشود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در خصوص افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده مکاتباتی با سازمان برنامه و بودجه انجام داده ایم.

اکنون تسهیلاتی که پرداخت می‌شود به ازای هر واحد ۲۵ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی است که این مبلغ با منابع بانک مسکن ترکیب و به وام ۱۰۰ میلیون تومانی تبدیل می شود.که ۵۰ میلیون تومان از این منابع با سود ۹ درصدی و ۵۰ میلیون تومان دیگر سود ۱۸ درصدی دارد.

وی گفت: تلاش ما این است که مبلغ اولیه که از محل صندوق توسعه ملی است برای هر واحد افزایش یابد تا عدد نهایی به حداقل ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز