احتمال آزادسازی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در آینده

احتمال آزادسازی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در آینده

احتمال آزاد سازی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن

در حالی که چندی پیش وزیر راه و شهرسازی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن  را تخلف دانست و اعلام کرد امتیاز مذکور قابل معامله نیست و حتی ممکن است به حذف فرد متخلف از سامانه مسکن ملی بینجامد،اما با توضیحات جدید معاون وزیر راه درباره امتیاز طرح ملی مسکن نشان می دهد احتمال آزادسازی خرید و فروش این واحدها – نه کدهای رهگیری- در آینده وجود دارد.

محمود محمود زاده در این باره توضیح داد: در حال حاضرعلت ممنوعیت فروش امتیاز مسکن ملی این است که چیزی برای خرید و فروش وجود ندارد که متقاضیان بخواهند آن را خرید و فروش کنند. چیزی که درحال حاضر خرید و فروش می شود کد رهگیری ثبت نام این طرح است که هیچ ارزشی ندارد و چه بسا ممکن است ثبت نام کننده، صلاحیت دریافت مسکن در این طرح را نداشته باشد و درخواست وی رد شود. به این ترتیب پولی که خریدار بابت دریافت کد رهگیری به ثبت نام کننده پرداخت کرده، از بین می‌رود.

با تجربه‌ای که در ممنوعیت فروش امتیاز مسکن مهر وجود داشت و سبب شد بازار سیاه برای آن ایجاد شود، پس از آن که ساخت واحدهای مسکن ملی به یک مرحله‌ای برسد که متقاضی امکان انتخاب واحد داشته باشد، خرید و فروش آن را آزاد کنیم. اما این موضوع بیش از یک سال و نیم زمان می‌برد.

معاون وزیر راه درباره اظهارات رئیس جمهورکه خواستار واگذاری رایگان اراضی دولتی به سازندگان برای ساخت مسکن شده بود، گفت: این سخنان رئیس جمهور در خصوص پروژه‌های مشارکتی است؛ نظر رئیس جمهور این است که اول زمین به رایگان به انبوه سازان داده شود سپس سهم دولت به شکل واحد مسکونی از سازنده بازپس گرفته شود.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی نیز در بخشی از پروژه‌های مسکن ملی به این صورت عمل کرده که به پروژه‌های مشارکتی مشهور است. به گفته محمودزاده از 400 هزار واحد مسکن ملی،۷۰ هزار واحد آن مشارکتی است و کار ساخت ۴۰ هزار واحد آن آغاز شده است.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (3 رای)