آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا ۳۰ مهر است

آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا ۳۰ مهر است

به گفته کارگزاران وزارت راه و شهرسازی تاکنون ۱۹۵ هزار نفر در مرحله دوم اعطای تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کردند.


وزارت راه و شهرسازی در تابستان امسال، پس از افزایش نجومی قیمت اجاره‌بها نسبت به ساماندهی این بازار اقدام کرد و با اتخاذ ۲ تصمیم تعیین سقف افزایش اجاره‌بها و ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به این بازار ورود کرد.

به استناد جزییات ارائه شده توسط متولیان حوزه مسکن، در مرحله اول ارائه تسهیلات ودیعه به مستاجران، ۱۳۸ هزار مستاجر در تسهیلات ودیعه مسکن تشکیل پرونده دادند؛ از این تعداد نیز ۴۰ هزار نفر تا کنون موفق به اخذ این تسهیلات شده‌اند.

محمودزاده، در تشریح مهلت باقی‌مانده به منظور ثبت‌نام مستاجران، گفت: «به استناد برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مهلت ثبت‌نام مستاجران برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن تا ۳۰ مهرماه امسال است و متقاضیان در مدت زمان تعیین شده باید نسبت به ثبت نام اقدام کنند.»

مستاجران در مرحله اول پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن با مشکلات عدیده از جمله ضمانت‌های سنگین درخواستی از سوی بانک‌ها و روند کند پرداخت تسهیلات مواجه بودند. در این شرایط باید منتظر مان و دید، آیا مشکلات مذکور در مرحله دوم پرداخت این تسهیلات تکرار می‌شود یا وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور برطرف کردن مشکلات اقدام خواهند کرد.

اسلامی نیز در خصوص تعداد تسهیلات درنظر گرفته شده به منظور پرداخت به مستاجران، گفت: « به طور کلی قرار است این تسهیلات به ۶۰۰ هزار نفر پرداخت شود.»

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به تعداد ثبت‌نام‌های صورت گرفته تا این لحظه، گفت: « تاکنون ۱۹۵ هزار مستاجر در مرحله دوم طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند.»

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت نام مستاجران گفت: ضروری است تمامی مستأجران فاقد مسکن دارای اجاره‌نامه رسمی با در اختیار داشتن کد رهگیری قرارداد محل اجاره خود جهت ثبت‌نام در طرح تسهیلات ودیعه مسکن تا تاریخ ۳۰ مهرماه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 اصلانی ادامه داد: متقاضیانی که داوطلب دریافت وام ودیعه مسکن شده و ثبت‌نام را انجام داده‌اند و هنوز پیامکی دریافت نکرده‌اند باید به سامانه طرح اقدام ملی مراجعه کرده و در بخش مشاهده درخواست با ثبت کد ملی، وضعیت خود را استعلام کنند. چنانچه امکان ورود برای آنها مهیا نشد، با انتخاب فراموشی رمز عبور و دریافت کد برای متقاضیان این امکان فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: الزامی برای ثبت شماره همراه به نام سرپرست خانوار نیست و شماره همراه تنها برای اطلاع رسانی به متقاضیان مطالبه می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز