گرانترین املاک تهران کدام است؟

گزارش معاملات املاک تهران نیمه اول سال

گزارش معاملات املاک تهران نیمه اول سال

در مطلب زیر گزارشی از خرید و فروش های املاک تهران را مشاهده میکنید

طبق گزارشات سامانه معاملات املاک طی نیمه اول سال 94 بالغ بر 24251 واحد قرارداد ملکی با ارزشی معادل 10 هزار میلیارد تومان در تهران ثبت شده است.

بازار مسکن هنوز در رکود به سر می برد، تعداد معاملات ثبت شده در پایتخت طی نیمه اول سال 94 بالغ بر 24 هزار واحد بوده است در حالی که در نیمه اول سال 93 میزان معاملات ثبتی معادل 25 هزار معامله و سال 92 بیش از 32 هزار معامله به ثبت رسیده است. البته کاهش سرعت افت تعداد معاملات ثبتی گویای به کف رسیدن رکود معاملات نیز می تواند باشد.

قابل ذکر است که از نظر ارزش نیز حجم معاملات به ثبت رسیده رقمی معادل 10 هزار میلیارد تومان را نشان می دهد که و حجم متراژ مورد مبادله نیز معادل 2.1 میلیون متر مربع فضای ملکی را شامل می شود که البته به نظر می رسد برخی از این املاک کاربرد تجاری هم دارند ولی سندشان مسکونی بوده است.

به این ترتیب می توان گفت در نیمه نخست سال 94 متوسط ارزش معاملات مسکن در تهران حدود 418 میلیون تومان و متوسط متراژ هر واحد مورد معامله حدود 86 متر مربع بوده است.

نگاهی به ترین های معاملات مسکن در نیمه نخست سال 94 نشان می دهد بزرگترین ملک و سنگین ترین حجم پولی جابجا شده در میان قراردادهای ملکی ثبت شده در سامانه معاملات مسکن مربوط به ملکی 10 هزار متر مربعی در محدوده صادقیه تهران با ارزشی معادل 130 میلیارد تومان بوده است.

کوچکترین ملک معامله شده نیز با یک متر مربع در منطقه انبار گندم با ارزش 10 میلیون تومان مبادله شده که به نظر میرسد ملکی تجاری بوده است.

در این میان گرانترین رقم برای هر مترمربع واحد ملکی 20 میلیون تومان بوده که بیشترین املاک معامله شده با این قیمت مربوط به منطقه یک شهرداری بوده و به نظر می رسد مبادلات انجام شده با این قیمت در مناطق دیگر مربوط به املاکی بوده که کاربری غیر از مسکونی داشته اند.

به نقل از مهام نیوز، مسن ترین املاک مبادله شده نیز در پایتخت طی نیمه اول سال جاری سال ساختشان به سال 1300 شمسی باز می گردد.

املاک تهران

املاک تهران

املاک تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *