کاهش تورم و کنترل نقدینگی با ساخت مسکن

کاهش تورم و کنترل نقدینگی با ساخت مسکن

کاهش تورم و کنترل نقدینگی با ساخت مسکنمدیرعامل بانک مسکن گفت: امروز می‌دانیم ساخت مسکن موتور محرک در حوزه اشتغالزایی است و دولت تلاش می‌کند تا کشور را به کارگاه بزرگ خانه‌سازی تبدیل کند.

به گزارش املاک صدف ، محمود شایان تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ را با توجه و تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب بر تولید آغاز کردیم. زیرا بخش مسکن حوزه‌ای است که منابع در آن دقیقاً به هدف اصابت می‌کند.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: تولید در بخش مسکن به کاهش تورم و کنترل حجم نقدینگی منجر خواهد شد. بنابراین در سال جدید باید نسبت به سال گذشته بیشتر تلاش کنیم تا با تأمین مالی مناسب، این مهم را افزایش دهیم.

شایان با بیان اینکه در سال جدید مسیر اعطای تسهیلات به سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان هدایت می‌شود، گفت: با تسهیلات هدفمند باید بتوان به ابزارهای نوین ساخت برای تولید کمک کرد تا هم صنعتی‌سازی در این عرصه محقق شود و هم هزینه‌ها کاهش یابد. همچنین به این ترتیب سرعت ساخت مسکن در کشور نیز به واسطه شرکت‌های دانش بنیان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: طی سال ۱۴۰۰ توانستیم در حوزه شاخص‌های عملیاتی رکوردهایی را ثبت کنیم که رسیدن به آن کار دشواری بود. امیدوارم در سال جدید رکوردهای جدیدتری را به منصه ظهور برسانیم.

شایان با اشاره به تحقق افزایش سرمایه بانک مسکن بیان کرد: خوشبختانه با همکاری دو بخش مالی و پشتیبانی افزایش سرمایه بانک در دستور کار قرار گرفت. سرمایه بانک به بیش از ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد و از ۱۳ هزار میلیارد ریال به ۳۴ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرعامل بانک مسکن به اقدامات مهم صورت گرفته در پرداخت تسهیلات و وصول مطالبات اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به این مسأله که در بانک مسکن تسهیلات خرد است، اما همکاران ما در بخش اعتباری توانستند حجم سنگینی از تسهیلات را پرداخت کنند.

وی افزود: در بحث وصول مطالبات نیز بانک مسکن توانست اقدام مناسبی انجام دهد و حجم مطلوب از مطالبات معوق بازگردانده شد. به این ترتیب بانک کاهش زیان انباشته سنواتی را در سال جدید رقم خواهد زد و تلاش می‌کنیم ترازنامه قابل قبولی داشته باشیم.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)