پیش بینی قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده |

پیش بینی قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده

پیش بینی قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده
  • منتشر شده در : 05 اسفند , 1394
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 7087
  • 2

قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده

پس از اوج ناگهانی قیمت مسکن و بالارفتن حباب گونه قیمت ها در تمامی مناطق تهران شاهد افزایش قیمت املاک بودیم.
این افزایش قیمت، املاک و آپارتمان های منطقه 22 و برج های اطراف دریاچه را نیز تحت تاثیر خود قرار داد و قیمت های این منطقه که به خاطر هجوم انبوه سرمایه گذاران به آن به منطقه سرمایه گذاران معروف شده نیز همپای قیمت مناطق دیگر رشد نمود.
از اویل سال 93 و شروع وضعیت رکود در بازار مسکن و افت قیمت ها،املاک منطقه 22 بیش از دیگر مناطق تهران دستخوش کاهش قیمت شد که این اتفاق را می توان متاثر از دلایل مهمی چون وجود شمار انبوه سرمایه گذاران در منطقه و نگرانی آن ها از افت بیشتر قیمت ها و کاهش هرچه بیشتر سودشان و فروش هر چه زودتر ملکشان حتی زیر قیمت منطقه دانست.
حال که زمزمه های خروج بازار مسکن از رکود مطرح شده انتظار می رود این فضا چرخش 180 درجه ای داشته باشد چون سرمایه گذاران منطقه 22 که ملک خود را نگه د اشته اند تا بازار از وضعیت رکود خارج شود و ملکشان شامل افزایش قیمت گردد خواهان فروش واحد خود به بالاترین قیمت ممکن در منطقه خواهد بود.
تجربه ثابت کرده که همصدایی سرمایه گذاران تاثیر مسقیم بر افزایش یا کاهش قیمت ها داشته است.
همانطور که هجوم سرمایه گذاران در زمان روند کاهش قیمت ها سبب شد تا ارزش برخی از املاک منططقه 22 به زیر قیمت واقعی خود برسند میتوان پیش بینی نمود همین اتفاق در بازار خارج شده از رکود نیز اتفاق بیفتد.

دریاچه چیتگر

قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده

پايان برج‌سازي در منطقه 22

گفته می شود شوراي‌عالي شهرسازي براي جلوگيري از ادامه برج‌سازي‌ها که سبب شده سدی مر مقابل کریدور هوای تازه تهران باشد، در جلسه اخیر خود در مصوبه‌اي، ساخت بلندمرتبه جديد در منطقه22 را ممنوع كرده و اجراي هر نوع پروژه جديد ساختماني در اين منطقه را منوط به تصويب طرح تفصيلي ويژه منطقه22 در اين شورا، اعلام نموده است.
به اين ترتيب ساخت‌وسازهاي كنوني كماكان ادامه پيدا مي‌كند اما شهرداري از صدور مجوزهاي جديد براي برج‌سازي در منطقه22 منع شده و تا زماني كه شوراي‌عالي ضوابط تازه‌‌اي براي اين منطقه ابلاغ نكند، برج جديدي در منطقه احداث نخواهد شد.در متن مصوبه شوراي‌عالي شهرسازي، برج‌هاي ساخته‌شده يا در حال ساخت در منطقه22، غيرقانوني معرفي نشده اما مقرراتي كه چنين مجوزهايي با استناد به آن صادر شده، مورد اشكال قرار گرفته است.

عدم مجوز جدید برای ساخت برج در منطقه 22 را نیز می توان یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت منطقه در زمان خروج مسکن از رکود دانست،چون سبب خواهد شد تا ساخت و ساز ها کاهش یافته و به طبع آن تعداد واحد های خالی و فرصت های سرمایه گذاری در منطقه محدود گردد و قیمت ها به ارزش واقعی خود برسد.

به استناد به موارد بالا می توان گفت همانگونه که در زمان رکود بازار مسکن شاهد افت بیش از اندازه قیمت ها در منطقه 22 بوده ایم، در زمان خروج مسکن از رکود نیز شاهد بیشترین افزایش قیمت اپارتمان در منطقه 22 و برج های اطراف دریاچه خواهیم بود.

یک دیدگاه در “پیش بینی قیمت مسکن در منطقه 22 در سال آینده

  1. مهرداد گفت:

    باسلام وخسته من یک واحد آپارتمان 90 متری در پروژه ارکیده 2 چیتگر شهرک امام رضا دارم به نظر شما متری چند خوبه برای فروش لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *