نکاتی در مورد شهرک امام رضا (شهرک چیتگر)

نکاتی در مورد شهرک امام رضا (شهرک چیتگر)

نکاتی مهم درباره شهرک بزرگ چیتگر که شما سرمایه گذار عزیز باید بدانید

در زیر یکسری نکات مهم و ضروری که قبل از خرید در مورد شهرک چیگر را باید بدانید اورده شده است که با مطالعه دقیق می توانید دید بهتری نسبت خرید در شهرک امام رضا داشته باشید.

 

 

 

فراهم کردن شرایط برای یک زندگی مطلوب از طریق ساخت و تجهیز مسکن و فضای فیزیکی خوب، همواره یک هدف و اولویت در مجموعه مسکن ساز بنیاد بوده است. در این میان تا آنجا که اقتضائات فنی و تخصصی و همچنین مقررات شهرسازی و دیگر موارد اجازه داده است، همه مولفه های کیفی در پروژه های مسکونی لحاظ شده است. شهرک مسکونی چیتگر نیز به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ مسکونی کشور همه موارد کیفی در بحث فنی و عمرانی و همچنین در موضوع نیازهای فرهنگی و اجتماعی را برای تأمین یک زندگی با آرامش بیشتر مهیا کرده است.

*آیا می دانید منطقه 22 شهرداری تهران، بزرگترین و وسیع ترین توسعه شهری متصل به تهران است که شهرک چیتگر در این منطقه ایجاد شده است؟ *آیا می دانید شهرک چیتگر با قرارگرفتن در میدان اصلی باد شهری ( جنوب غربی به شمال شرقی) باعث گردیده تا به خوش آب و هوا ترین منطقه از مین 22منطقه شهرداری تهران تبدیل گردد؟ *آیا می دانید شهرک چیتگر درضلع غربی دریاچه زیبای چیتگر ، در مجاورت پارک جنگلی چیتگرو باغ ملی گیاه شناسی، پارک جنگلی لتمان کن، آبشار تهران، مسیرهای کوهنوردی شمال غرب تهران و در دامنه زیبای رشته کوه البرز بنا شده است؟ *آیا می دانید شهرک چیتگر در زمینی به وسعت 180 هکتار و برای احداث 20هزار واحد مسکونی قرار گرفته است؟ *آیا می دانید سرانه فضای سبز درنظر گرفته شده در شهرک چیتگر، 4 برابر سرانه متوسط شهر تهران می باشد؟ *آیا می دانید چیتگر، شهرکی مدرن با کاربری های آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، فرهنگی ، مذهبی و تجاری در داخل مجموعه خود می باشد؟ *آیا می دانید شهرک چیتگر از قابلیت دسترسی بی نظیر به آزاد راه تهران – کرج، بزرگراه تهران شمال، بزرگراه شهید همت، بزرگراه شهید حکیم، بلوار ایران خودرو و بلوار پژوهش برخوردار است؟ *آیا می دانید فاصله شهرک چیتگر تا مرکز شهر تهران تنها 22 کیلومتر و همچنین تا فرودگاه بین المللی مهر آباد ، 13 کیلومتر می باشد؟ *آیا می دانید منطقه 22 ، امید شهر تهران برای ایجاد الگوی مناسب و بهینه زندگی شهری است که دارای 6200 هکتار اراضی منطقه ، 1265 هکتار پارک و فضای سبز ، 62 هکتار فضای آموزشی ، 168 هکتار آموزش عالی ، 238 هکتار خدماتی ، 327 هکتار فضای ورزشی ، 355 هکتار دریاچه و تنها 1162 هکتار مسکونی است؟ *آیا می دانید در میانه شهرک چیتگر چهار باغ تجاری برگرفته از الگوی معماری اصیل ایرانی – اسلامی احداث خواهد شد؟ *آیا می دانید برای ایجاد محیط مناسب و تعاملات همسایگی در شهرک چیتگر، برای هر برج یک فضای سبز اختصاصی پیش بینی شده است؟ *آیا می دانید در شهرک چیتگر با هدف ایجاد رفاه هرچه بیشتر ساکنین و نیز به جهت زیباسازی فضاهای مشاع در شهرک ، به ازای هر واحد مسکونی 40 متر مربع فضای سبز در فضای باز در نظر گرفته شده است؟ *آیا می دانید برج های برخی پهنه های شهرک چیتگر دارای چشم انداز دریاچه زیبای چیتگر ، پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاه شناسی می باشد؟ *آیا می دانید نوع ساخت و ساز در شهرک مسکونی چیتگر ، مطابق با استانداردهای جهانی است و در سطح کشور منحصر به فرد است؟ *آیا می دانید سازه های فلزی برج های شهرک چیتگر برگزیده کنفرانس سازه های فولادی کشور می باشد؟ *آیا می دانید در شهرک چیتگر برای دیوار های جداکننده و پوششی ، از سیستم ساخت و ساز دیوار خشک dry wall استفاده شده است؟ * آیا می دانید انجام فعالیت های کیفی در شهرک چیتگر منجر به دریافت گواهینامه های ISO ، گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه ، گواهینامه سیستم رضایتمندی مشتری ، گواهینامه مدیریت زیست محیطی ، گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهینامه کنترل کیفیت پروژه توسط مدیران این شهرک در ایران گردیده است؟ *آیا می دانید دریافت تندیس برگزیده ساخت و ساز ، تندیس برگزیده مدیران جهادی در عمران کشور ، تندیس برگزیده برج سازان ، تندیس سومین کنفرانس سازه و فولادی ، تندیس جایزه تعالی اقتصادی و تندیس همایش جایزه مدیریت ایران در رشته ساخت و ساز در سال 93، تنها گوشه ای از صلاحیت های فنی و معماری در شهرک چیتگر است؟

نکات شهرک چیتگر

نکات شهرک چیتگر

*آیا می دانید در برجهای اکثر پهنه ها تعداد پارکینگ ها مازاد بر تعداد واحد ها موجود است؟ *آیا می دانید پهنه بوستان دارای 4 دستگاه آسانسور در هر برج با قابلیت حمل بار و ساکنین طراحی شده است؟ *آیا می دانید برجهای پهنه بوستان دارای واحد های 1 الی 3 خوابه به همراه انباری اختصاصی برای هر واحد می باشد؟ *آیا می دانید طبقه همکف در برجهای پهنه بوستان دارای فضاهای تجاری ، لابی ، سالن اجتماعات و سالن ورزشی می باشد؟ *آیا می دانید برجهای پهنه بوستان دارای سیستم اعلان و اطفاء حریق می باشد؟ *آیا می دانید برجهای پهنه بوستان به هلی پد و با تست عملی امداد و نجات تجهیز شده است؟ *آیا می دانید برجهای پهنه بوستان فضای جداگانه جهت پارکینگ مهمان در محوطه طراحی شده است؟

 معماری شهرک چیتگر

اجرای ۴۰ متر فضای آزاد به ازای هر واحد مسکونی بدون در نظرگرفتن پارکینگ و انباری.

عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده داخل شهرک.

استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر.

دیدگاه اصلی طراحی آپارتمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها، طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال می باشد.

به منظور امنیت بیشتر کودکان و کنترل والدین بر کودکان یک فضای باز و سبز اختصاصی برای هر برج مسکونی پیش بینی شده است تا کودکان به دور از وسایل نقلیه بتوانند فعالیت کنند

 معایب شهرک چیتگر چیست؟

به معایب شهرک چیتگر نیز بپردازیم. واحدها از نظر معماری مشاعات آن چنان که انتظار می رفت مرغوب نیستند ولی به علت تحویل خام واحدها به اعضا (بدون کابینت، کمد، شیرآلات و..) و همچنین به علت استفاده از دیوار کناف دکوراسیون داخلی واحدها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و می توانید هر طور که می خواهید دیزاین واحد را تغییر دهید. حتی می توانید دیوارها را جا به جا کنید و واحد ۲ خوابه را به ۳ خوابه یا بالعکس تبدیل کنید.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز