میانگین قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

میانگین قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

طبق آمارهای بدست آمده از قیمت مسکن در شهر تهران نشان می دهد تعداد معاملات و قیمت مسکن در برخی از مناطق مختلف تهران به واسطه سفته بازی و تقاضای سرمایه‌ای افزایش یافته است.


در مناطق ۲۲گانه تهران قیمت یک متر مربع آپارتمان در بهمن ماه امسال ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان افزایش یافت که نسبت به دی ماه حدود ۳،۷ درصد رشد داشته است.

در بهمن ماه امسال تعداد قرار داد های ثبت شده در سامانه املاک صعودی بود و از ۹۶۶۴ فقره در دی ماه به ۱۲۰۱۴ فقره در بهمن ماه افزایش یافته است. از سوی دیگر ارزش معاملات انجام شده در دومین ماه زمستان به مرز ۱۶ هزار میلیارد تومان نزدیک شد که حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان از رقم معاملات اردیبهشت ماه امسال بیشتر است.

بررسی روند قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه نشان می‌دهد در مناطقی که افزایش قیمت اتفاق افتاده، آمار معاملات نیز بالاتر بوده است. به‌عنوان مثال در منطقه ۲ متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی طی بهمن ۹۸ بالغ بر ۲۱ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان بوده که نسبت به ماه پیش از آن بیش از ۶.۲ درصد افزایش یافته است. در این منطقه ۱۱۸۸ فقره قرارداد طی بهمن ماه ثبت شد که در مقایسه با دیماه امسال ۲۶.۷ درصد رشد داشته است.

در منطقه ۴ تعداد قرار دادها در بهمن ماه امسال روند صعودی داشته است، که نسبت به دی ماه ۲۷.۶ درصد افزایش یافته است. در این منطقه ۱۱۴۵ فقره قرارداد ثبت شده است و متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۴ از ۱۴.۲ میلیون تومان به بالای ۱۴.۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

در منطقه ۵ نیز همانند منطقه ۴ این روند تکرار شده است.در این منطقه متوسط قیمت از ۱۶ میلیون و ۴۳۹ هزار به ۱۷ میلیون و ۴۶۸ هزار تومان افزایش یافته،که نسبت به دی ماه ۶،۳ درصد رشد داشته است و تعداد قرار دادها از ۱۶۶۱ فقره با ۳۰.۱ درصد به ۲۱۶۱ فقره افزایش یافته است.

در مناطق ۱۰، ۱۴ و ۱۵ نیز همین داستان تکرار شده است.همچنین تقاضای سفته بازی و سرمایه ای در این مناطق باعث شده تا احتمالا قیمت ها به صورت صوری افزایش یابد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (2 رای)