موافقت بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی

موافقت بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی

بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به انبوه سازان موافقت کرد

پرداخت وام

پرداخت وام

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان اعلام کرد   بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان موافق است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، جمشید برزگر در نشستی خبری از موافقت ضمنی بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به تولیدکنندگان مسکن خبر داد و گفت: پیشنهاد ما پرداخت وام ۱۲۰ میلیون تومانی به تولیدکنندگان مسکن بود اما فعلا بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی موافقت کرده، البته هنوز این طرح به تصویب نهایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه نرخ سود این وام مشخص نیست اما پیشنهاد ما نرخ ۱۴ درصد بوده است، گفت: ما پیشنهاد دادیم تا این وام قابل انتقال به خریداران باشد و هر نفر یک بار بتواند از این وام استفاده کند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به اینکه در این بسته پیشنهادی آورده‌ایم که ۵۰ درصد از میزان تسهیلات از سوی انبوه‌ساز به صورت رهن ثانویه در اختیار خریدار قرار دهد، افزود: انبوه‌سازان واجد شرایط را که پروانه اشتغال دارند، سازمان‌های انبوه ساز در استان‌ها به بانک معرفی می‌کنند.

برزگر با اشاره به اینکه وام ۱۰۰ میلیون تومانی برای کلانشهرها است، افزود: در سایر شهرها احتمال دارد این رقم کمتر باشد، ضمن اینکه پیشنهاد ما ۹۰ میلیون تومان برای سنتی‌سازی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این وام بدون سپرده‌گذاری در اختیار انبوه‌ساز قرار می‌گیرد، اظهار داشت: آنهایی که پروژه ساختمانی بالای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند، با تائید مامور بانک به آنها وام تعلق می‌گیرد.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به برگزاری همایش روز جهانی اسکان بشر در سیزدهم مهرماه امسال، گفت: در این همایش به موضوعات مختلفی از جمله طرح جامع مسکن و بررسی چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت برنامه ششم توسعه می‌پردازیم.

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *