مهاجرت به قبرس شمالی

دسته بندی ها: قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی

در این مقاله خواهید خواند:

مهاجرت به قبرس شمالی

شرایط آسان اخذ اقامت قبرس شمالی، افراد بسیاری را بر آن داشته است تا فکر مهاجرت به این جزیره زیبای مدیترانه ای را در سر بپرورانند. قبرس جزیره زیبای دریای مدیترانه با توجه به موقعیت استراتژیکی که دارد و نقطه تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا می باشد در سال های اخیر به یکی از مقاصد ویژه گردشگری تبدیل شده است و بسیاری با لذت بردن از تعطیلات خود در این جزیره آرام و شنا و غواصی در میان تمیزترین و زلال ترین آب های جهان تصمیم به دائمی کردن این موقعیت داشته و دنبال راه های مهاجرت به قبرس شمالی می باشند. این موضوع زمانی جالب تر می شود که بدانیم قبرس جزء امن ترین کشورهای جهان می باشد. 
قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی با عنوان قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که مرکز آن ها به ترتیب شهر نیکوزیای شمالی و نیکوزیای جنوبی می باشد. تفاوت عمده این دو بخش در این است که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا بوده و تمامی قوانین مربوط به کشورهای عضو این اتحادیه در مورد قبرس جنوبی نیز صدق می کند، در حالی که قبرس شمالی تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته می شود. حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که با توجه به شرایط موجود، آیا مهاجرت به قبرس شمالی کار ساده ای است یا خیر. در ادامه این مقاله به این موضوع پرداخته و راه هایی مهاجرت و اخذ اقامت قبرس شمالی را بررسی خواهیم کرد. 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

از آنجایی که جزیره قبرس دارای یکی از سریع ترین و رو به رشدترین اقتصادهای اروپا است، زندگی و کار در قبرس شمالی و جنوبی مزایای زیادی را برای افراد به وجود آورده است. افراد خارجی که در موسسات و شرکت های این جزیره زیبا مشغول به کار می شوند، از لذت کار کردن در یک محیط کاری بین المللی همراه با پایین ترین نرخ مالیات بهره می برند.

مانند بسیاری از کشورها، می توان از طریق یافتن شغل مرتبط با حرفه خود در قبرس شمالی نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام کرد. نکته مهمی که درباره مهاجرت به قبرس شمالی از طریق اخذ ویزای کار مطرح می شود، ذکر این نکته است که فرد متقاضی کار نمی تواند بی واسطه و به صورت مستقیم در قبرس شمالی کار کند بلکه بایستی حتما توسط کارفرمای قبرسی پیشنهاد شغلی برای وی وجود داشته باشد و سفارت پس از بررسی های لازم در این خصوص مجوز کار را برای وی صادر می نماید. بدین منظور داشتن موارد زیر برای کار کردن در قبرس شمالی ضروری می باشد:

  • مجوز کار قبرس شمالی: کارفرما بایستی در زمانی که متقاضی هنوز در کشور محل اقامت خود است، در قبرس شمالی درخواست مجوز کار برای وی را دهد.
  • ویزای کار قبرس شمالی که به شما اجازه می دهد با هدف اقامت طولانی مدت و کار (مجوز ورود به قبرس) وارد این کشور شوید.
  • اجازه اقامت قبرس شمالی: اگر می خواهید بیش از 90 روز به طور قانونی در قبرس شمالی زندگی کنید، باید پس از سفر به این کشور اجازه اقامت قبرس شمالی را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که اعطای مجوز کار به افراد خارجی منوط به این شرط می باشد که کارفرما ثابت کند که برای این موقعیت شغلی از طرف قبرس شمالی و یا اتباع اتحادیه اروپا متقاضی وجود نداشته است و وی ناچار به ارائه این موقعیت شغلی به افراد خارجی می باشد. 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

رویای داشتن زندگی بهتر یکی از دلایل ادامه تحصیلات در مقاطع بالاتر به شمار می آید. بسیاری نیز به قصد ادامه تحصیل در کشوری پیشرفته و به دست آوردن موقعیت های کاری بهتر در آینده نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند. هر ساله دانشجویان زیادی شانس خود را برای پذیرفته شدن در دانشگاه های مطرح می آزمایند. اما فرصت تحصیل در دانشگاه های برتر جهان برای همه میسر نیست. در این بین کشورهای در حال پیشرفت چون قبرس شمالی گزینه های بسیار مناسبی هستند به خصوص زمانی که می توانند به عنوان سکوی پرتاب عمل کرده و درهای جدیدی را به سوی جویندگان راه علم و دانش بگشایند. قبرس شمالی به دلیل هزینه‌های زندگی و تحصیل پایین‌تر مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی است. بعلاوه پذیرش بدون نیاز به ارائه مدرک آزمون زبان معتبر مانند آیلتس و یا تافل و همچنین کیفیت آموزشی بالا از دیگر مواردی است که دانشجویان زیادی سعی به اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی و جنوبی دارند. 

برخلاف آنچه که در اکثر سایت های ایرانی در خصوص عدم نیاز به ویزای تحصیلی قبرس شمالی برای ایرانیان درج شده، برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل لازم است تا جهت اخذ ویزای تحصیلی جهت ورود اقدام گردد. متقاضی تحصیل در قبرس شمالی به دو صورت می تواند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کند: 

  • خود فرد از طریق نمایندگی دیپلماتیک قبرس شمالی در کشور خود (سفارت یا کنسولگری)
  • ارسال مدارک به دانشگاه مقصد و ارائه درخواست در اداره مهاجرت توسط دانشگاه در قبرس شمالی ( در صورتی که سفارت قبرس در کشور متقاضی وجود نداشته باشد)

پس از ورود به قبرس شمالی با ویزای دانشجویی، بایستی جهت اجازه اقامت موقت در اداره مهاجرت قبرس شمالی درخواست دهید. این اجازه اقامت است که به شما اجازه می دهد تا بیش از 90 روز به طور قانونی در قبرس شمالی زندگی و تحصیل نمایید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک

روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد که از طریق آن ها می توان موفق به دریافت مجوز اقامت این کشور شد. این روش ها شامل موارد زیر می باشند:

  • سرمایه گذاری در قبرس شمالی با خرید ملک 
  • سرمایه گذاری در قبرس شمالی با ثبت شرکت 
  • سرمایه گذاری در قبرس شمالی با کارآفرینی 
  • سرمایه گذاری در قبرس شمالی با خرید اوراق قرضه دولتی

به عنوان مثال، در سال های اخیر مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری در املاک با توجه به شرایط آسانی که برای اخذ اقامت در این زمینه وجود دارد، بسیار رواج پیدا کرده است به طوریکه متقاضیان می توانند اقامت دائم قبرس شمالی را از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تضمین کنند. این برنامه یکی از سریع ترین و ساده ترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در اروپا است. برای دریافت مجوز اقامت قبرس جنوبی تنها به سرمایه گذاری 300000 یورو در ملک نیاز است در صورتیکه این امر در قبرس شمالی بسیار ساده تر بوده و متقاضیان تنها با پرداخت 25-30 درصد ارزش ملک می توانند نسبت به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. همچنین قبرس شمالی سیستم مالیات بر دارایی مطلوبی را برای افراد و شرکت های مقیم در آنجا ارائه می کند. امکانات و امتیازات مثبت فراوان موجود در قبرس از جمله تسلط بیش از 80 درصد مردم کشور به زبان انگلیسی، امکانات آموزشی عالی، وجود کمترین میزان جرم و جنایت در بین کشورهای اروپایی، عنوان پنجمین کشور امن جهان، مالیات بر دارایی پایین، همه و همه باعث شده تا قبرس به مقصد جذابی برای سرمایه گذاری تبدیل شود.

در صورت سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی، ویزای اقامت در عرض دو ماه اعطا می شود و کل خانواده، شامل همسر و فرزندان تحت تکفل تا سن 25 سال، والدین خود متقاضی و والدین همسر تحت پوشش این مجوز قرار می گیرند. اخذ ویزای قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری برای مادام العمر معتبر بوده و می تواند به افراد تحت تکفل و همسر نیز منتقل شود.

همچنین همان طور که در بالا اشاره شد، یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت می باشد. رشد سریع اقتصاد قبرس شمالی به دلیل همین سرمایه گذاری شرکت های خارجی در قبرس می باشد که باعث شده تا موقعیت های مناسبی در زمینه گردشگری، ساخت و ساز و خدمات در این جزیره پدید آید. در این روش پس از ارائه مدارک لازم در این خصوص، مجوز دو ساله اقامت قبرس شمالی به متقاضی داده می شود. در صورتیکه شرکت مربوطه پس از دو سال همچنان فعالیت داشته باشد و بیمه و مالیات پرداخت شده باشد، می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد. لازم به ذکر است برای ثبت شرکت در قبرس شمالی حضور فیزیکی الزامی نمی باشد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تولد

اصل خاک و اصل خون از شیوه های اعطای تابعیتی است که کشورهای مختلف بر طبق قوانین خود آن را اعمال می کنند. بر اساس اصل خاک هر فردی که در خاک یک کشور متولد شود، تابعیت یا شهروندی آن کشور را نیز دریافت می کند. در مقابل، بر اساس اصل خون هر کس که فرزند اتباع کشوری باشد، به واسطه رابطه خونی تابعیت آن کشور را دارا می باشد. قوانین اعطای شهروندی و اقامت از طریق تولد در قبرس شمالی بر اساس اصل خون است، بدین منظور که دولت جمهوری قبرس شمالی به فرزندانی که پدر آن ها قبرسی باشند، اقامت و شهروندی اعطا می کند. اگر تنها مادر کودک قبرسی باشد، و پدر فاقد تابعیت قبرسی باشد، اعطای تابعیت به فرزند تنها در صورتی داده می شود که پدر و مادر حضور داشته باشند، در غیر این صورت هر زمان که دولت قبرس در نظر داشته باشد، به کودک تابعیت قبرسی اعطا می گردد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تولد

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرتی که در اکثر کشورها برقرار بوده مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج است. مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ اقامت از طریق ازدواج نیز وجود داشته و در صورت ازدواج فرد خارجی با تبعه قبرسی، امکان درخواست ویزای قبرس شمالی برای وی امکان پذیر است. 

همچنین درخواست اقامت برای افراد خانواده تبعه شخص ثالث یعنی فرزندان زیر 18 سال آنها از ازدواج قبلی و همچنین پدر و مادر همسر نیز فراهم می باشد. یکی از مزایای مجوز اقامت از طریق ازدواج، حق اقامت در قبرس شمالی بدون محدودیت است. لازم به ذکر است تنها به ازدواج هایی اقامت قبرس شمالی داده می شود که ازدواج به صورت رسمی ثبت گردد و زن و شوهر با یکدیگر زندگی کنند، در این مورد نقش زبان و ارتباط کلامی بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از موارد تاثیرگذار در فرآیند اخذ مجوز اقامت می باشد. همچنین اصول و شرایط اولیه ازدواج که شامل توانایی مالی زوجین در اداره زندگی و تهیه ملک مناسب جهت سکونت است، جزء ضروریات می باشد. اگر تمام موارد برقرار باشد، متقاضی می تواند در مرحله اول اجازه اقامت موقت در قبرس شمالی را به مدت 2 سال بگیرد. پس از مدت 2 سال، در صورت حفظ شرایط اولیه ازدواج، اقامت به مدت 3 سال دیگر تمدید شده و پس از آن مجوز اقامت دائم به فرد داده می شود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از راه های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس شمالی است. قوانین سختی برای پناهجویان در قبرس شمالی وجود دارد. در مرحله اول پناهجو بایستی درخواست خود را مبنی بر پناهندگی به اداره مهاجرت قبرس ارسال نماید. حدود 6 تا 12 ماه طول می کشد تا به درخواست پناهندگی وی پاسخ داده شود. پس از گذشت مدت زمان معین پناهجو می تواند با مراجعه به کاریابی ها در یک سری مشاغل خاص خدماتی با حداقل حقوق کار نماید. شرایط سخت زندگی در کمپ های قبرس از مشکلات روبروی پناهجویان می باشد که به همین دلیل این نوع مهاجرت به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (4 رای)