قیمت یک متر در خانه در تهران چند ؟

قیمت یک متر در خانه در تهران چند ؟

 
قیمت یک متر در خانه در تهران چند ؟بازار مسکن همچنان در حال افزایش قیمت است اما دیگر برای بسیاری از مردم فرقی ندارد که خانه متری 30 میلیون تومان باشد یا 32.5 میلیون تومان! چون در هر دو صورت، توان خریدش را ندارند.
به گزارش املاک صدف  به نقل از ایمنا، هر ماه در بازار مسکن شاهد افزایش قیمت‌ها و کاهش معاملات هستیم. این مشکل زمانی رفع می‌شود که قانونی برای نرخ اجاره‌بها مشخص شود زیرا مستاجران تحت فشارهای مالی قرار می‌گیرند و از طرفی حقوق‌ها کمتر از تورم افزایش پیدا می‌کند و افراد هر چند سال یکبار مجبور به تغییر خانه با کیفیت پایین‌تر هستند.
میانگین قیمت مسکن در تهران به متری 32 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران در آذر 1399، 26 میلیون و 900 هزارتومان بوده که در آذر 1400 به 32 میلیون و 500 هزارتومان رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد که قیمت مسکن در آذر 1400 نسبت به ماه قبل 1.8 درصد افزایش داشته و نسبت به ماه مشابه سال قبل 21.1 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.
افزایش قیمت و کاهش معاملات

به گفته رئیس اتاق اصناف اصفهان در مصاحبه با ایمنا، تنها راه نجات بازار مسکن از رکود سنگین و خروج فعالان از بلاتکلیفی، ثابت ماندن نرخ دلار با هر قیمتی و در نتیجه ثبات اقتصادی خواهد بود.

رسول جهانگیری تنها راه رونق بازار مسکن را ثبات نرخ دلار و ثبات اقتصادی بیان کرد و ادامه داد: نرخ دستوری بر بازار تاثیری ندارد و تنها ثبات اقتصادی در بازار سبب تنظیم عرضه و تقاضا مسکن می‌‎شود.

جهانگیری به طرح‌هایی همچون جهش مسکن اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها هم سبب رفع مشکلات بازار مسکن می‌شود ولی اصلی‌ترین مشکل این بازار عدم ثبات اقتصادی است؛ اگر این اتفاق رخ ندهد، شرایط نابسامان ادامه پیدا می‌کند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)