توصیه هایی به مستاجران قبل از امضای اجاره نامه و اشتباهات رایج

اجاره نامه و قوانین اشتباه رایج

اجاره نامه و قوانین اشتباه رایج
  • منتشر شده در : ۲۸ آذر , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1343
  • 0

مستاجران هنگام امضای اجاره نامه چه اشتباهاتی انجام می دهند؟

همه مستاجران باید به هنگام امضای اجاره نامه نکات ریز و درشتی بسیاری را رعایت کنند تا متضرر نشوند. با این که قیمت کرایه  منزل خیلی کمتر از قیمت خرید آن است اما با این حال می تواند زیان زیادی را به مستاجرین وارد سازد.

یقینا تعهدات مندرج در اجاره نامه مشابه قرارداد خرید واحد مسکونی نیست، همچنین از آنجا که پیدا کردن آپارتمان جهت کرایه بیش از پیش سخت شده است و قیمت کرایه روز به روز در حال افزایش است، این مسئله چیزی از ارزش های اجاره نامه نمی کاهد.

تحقیقات دانشگاه نیویورک نشان می دهد،  جمعیت مستاجرین ملک در آمریکا درحال زیاد شدن است. این اتفاق زمانی روی می دهد که میزان عرضه بازار مسکن به اندازه تعداد تقاضاهای موجور در بازار نباشد. از این رو یافتن مسکن مناسب برای اجاره سخت تر می شود و در ادامه قیمت آن نیز افزایش می یابد. در این صورت یافتن خانه ای برای اجاره بدون انجام بررسی های لازم می تواند شما را به مشکلاتی چون عدم احساس امنیت چار کند. انتخاب غلط مسکن اغلب افراد را به لحاظ روحی و جسمی با مشکل مواجه می کند.متوسط هزینه هر بار اساس کشی در آمریکا مبلغی حدود۱۱۷۰ دلار است که اگر نقل مکان ها بدون برنامه انجام شود باعث پرداخت هزینه های بیشتری از سوی مستاجران خواهد بود.اشتباه کردن به وقت عقد قرارداد اجاره ی واحد مسکونی به منزله از دست رفتن امنیت مالی می باشد تا جایی که ممکن است برخی اوقات کار به دادگاه کشانده شود و پرداخت خسارت به مالک را به دنبال داشته باشد. تفاوتی ندارد که برای چندمین بار پای میز عقد قرارداد اجاره می نشینید مهم این است که اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

درادامه با ۵ اشتباه رایج به وقت تنظیم اجاره نامه آشنا می شویم.

۱-عدم مطالعه اجاره نامه

هنگامی که اجاره نامه را به دست شما می دهند مدام وسوسه می شوید تا زیر قرارداد را امضا کنید. اما این می تواند مقدمه رخ داد یک فاجعه بزرگ باشد چرا که زیر نامه ای را امضا می کنید که بندهای آن از ارزش حقوقی برخوردار است.همان اندازه که امضا کردن چنین قراردادی می تواند شما را با چالشی جدی مواجه کند عدم تایید آن نیز می تواند شما را از گرفتاری های بعدی نجات بخشد.هیچگاه نباید قبول کنید تا نخوانده زیر قرارداد را امضا کنید حتی اگر با اصرار موجر مواجه شدید..

۲-دریافت نکردن خدمات بیمه ای از موجر

هنگام وقوع حوادث گوناگون طبیعی و غیر طبیعی مالک هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد.اما در عوض اگر از خدمات بیمه مستاجران بهره مند شوید تمام این حوادث به اضافه سرقت و وقوع حریق تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.این بیمه ارزان است و به راحتی قابل تامین می باشد.

۳-عدم آگاهی از حقوق مستاجر

قوانین و محدودیت های مستاجران در هر شهری به گونه تی خاص تعریف می شود.عموما دست مالکان  برای تحمیل محدودیت به مستاجر باز است اما مستاجرین نیز از حقوقی برخوردار هستند که دانستنش سبب می شود تا از حریم و حق خود دفاع کنند. حقوقی مانند تعمیرات لازم توسط مستاجر و همچنین حفظ حریم شخصی مستاجر.

۴-صورت برداری از خسارت های ملک قبل از اجاره

قبل از تحویل آپارتمان ضرورتا لیستی از کمبودها و خسارت های وارد بر آپارتمان تهیه کنید تا در صورت لزوم متحمل خسارت مالی نشوید.در این حال اگر با ادعایی از طرف مالک رو به رو شدید می توانید با استناد به لیست خود موارد سو ظن را بر طرف کنید.

۵-عدم انجام تحقیقات لازم درباره مالک و ملک

مالکان قبل از اجاره ملک از اعتبار بانکی مستاجر مطمئن می شوند.در اینجا لازم است مستاجرین ضمن در دست داشتن نام مالک و آدرس دقیق ملک اطلاعات زیادی را در خصوص موجر و آپارتمان به دست آورند. توصیه می شود پیش از جا به جایی از  محل جدید زندگی خانواده خود اطمینان حاصل کنید.

اجاره نامه

اجاره نامه

منبع:اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *