فیلم شهرک امام رضا (شهرک چیتگر) منطقه 22

فیلم شهرک امام رضا (شهرک چیتگر) منطقه 22

 

فیلم شهرک امام رضا یا شهرک چیتگر در منطقه 22

 

شهرک امام رضا ( شهرک چیتگر )


 شهرک مسکونی امام رضا (ع) ارتش معروف به شهرک مسکونی بزرگ چیتگر می باشد که واقع در ضلع غربی دریاچه چیتگر ( دریاچه شهدای خلیج فارس ) است .
شهرک چیتگر ساخت ارتش می باشد و نیز مربوط به منطقه 22 تهران است و همانطور که در ابتدا نیز گفته شد ، به طور دقیق در بخش غربی دریاچه چیتگر و بخش جنوبی پارک هزار و یک شهر و همچنین در ضلع شمالی پارک چیتگر  ، باغ ملی گیاه شناسی و چهارباغ  و اتوبان حکیم قرار دارد .
شهرک امام رضا در کنار بازار بزرگ ایران مال واقع شده است و از سمت جنوب نیز به اتوبان خرازی متصل است .
توجه داشته باشید که شهرک امام رضا همان شهرک چیتگر است و علت تغییر نام نیز قرار گرفتن در اراضی چیتگر بوده است.
شهرک امام رضا توسط تعاونی های مختلف ارتش و نیز زیر نظر بنیاد تعاون ارتش ساخته شده است و به 3 پهنه A یا بوستان، B یا سروستان و C یا نارنجستان تفکیک شده است.

شرایط آب و هوایی شهرک امام رضا


شهرک امام رضا در نزدیکی پارک جنگلی و دریاچه قرار دارد و همین موضوع باعث تعدیل آب و هوای شهرک امام رضا شده است و در واقع این تصفیه آب و هوایی سبب شده تا این منطقه آب و هوای تمیز تری نسبت به دیگر مناطق تهران داشته باشد .


سرمایه گذاری در شهرک امام رضا


به علت افزایش برج سازی در این شهرک ، سرمایه گذاری در آن شدت بیشتری یافته است .لازم به ذکر است که بدانید شهرک امام رضا یکی از سه شهرک برتر املاک منطقه 22 است و تاکنون نیز یک فاز آن به طور کامل تحویل داده شده است و همین موضوع باعث می شود با اعتماد و اطمینان بیشتری سرمایه گذاری داشته باشید .
شهرک امام رضا ساخت ارتش به سه بخش مهم تقسیم می‌شود که به هر بخش پهنه گفته می‌شود. پهنه های A (بوستان) و B (سروستان) و C (نارنجستان) اسامی هستند که بر روی هر قسمت گذاشته می‌شود. پهنه A (بوستان) قدیمی ترین قسمت شهرک چیتگر، منطقه 22 است و دارای شرایط مخصوص به خود از نظر ساخت و ساز است و این شرایط برای پهنه های B (سروستان) و C (نارنجستان) نیز دیده می‌شود.

 

 پهنه A

پهنه آ شهرک امام رضا در ضلع شمالی بزرگراه همدانی و در غرب بلوار گیاه شناسی قرار گرفته است.

این پهنه از مجموعه مجتمع های مسکونی برج های ارکیده و برج های پامچال تشکیل شده است که می توانید با بررسی مقالات آن ها نیز اطلاعات دقیق من باب تعداد بلوک ها و واحد های آن، دسترسی محلی و مراکز اطراف آن بدست آورید.
 متراژ واحدهای پهنه A شهرک امام رضا از حدود 75 تا 250 متر می باشد.

پهنه B

موقعیت پهنه بی در ضلع جنوبی بزرگراه شهید خرازی (امتداد همت غرب) و حد فاصل بزرگترین مرکز خرید خاور میانه ایرانمال و انتهای خیابان پژوهش قرار دارد.

سایت پهنه بی از سری بلوک های B، A، F، G تشکیل شده اند، نکته برجسته این بلوک ها این است که آن ها به برج های پروانه ای معروف هستند و با توجه به طراحی فوق العاده، این بخش از شهرک امام رضا (چیتگر) دارای نورگیر بسیار عالی است.
متراژ واحدها بین 75 تا 400 متر می باشد.
 
پهنه C

پهنه فوق در بالای اتوبان شهید همدانی و شرق بلوار پژوهش قرار گرفته و در همسایگی آن از سمت شرق پهنه آ و از سمت شمال پهنه بی را دارد.

این پهنه یک مجموعه 4 گانه از بلوک های دو قلو با پلان های متفاوت است که توسط تعاونی های نیروی زمینی ارتش و پدافند هوایی در حال ساخت هستند.
-  تعاونی مسکن اداره مهندسی نیروی زمینی ارتش ساخت 4 برج 40 طبقه از 8 برج پهنه C را به عهده دارد که به برج های چهارگانه نیروی زمینی ارتش معروف هستند و در مرحله اسکلت و سقف و دیوارچینی می باشند با موعد تحویل 1401. متراژ واحدهایش از 93 تا 135 متری هستند.
-  تعاونی مسکن مرکزی نیروی هوایی ارتش ساخت 1 برج 29 طبقه از 8 برج را به عهده دارد که به برج H2 معروف است و هم اکنون اعضا انتخاب واحد نموده اند و در مرحله دیوارچینی قرار دارد با موعد تحویل 1399 و متراژ واحدها از 80 تا 157 متری.
-  تعاونی مسکن معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش ساخت 1 برج دوقلوی 42 طبقه به نام برج مرجان را برعهده دارد با موعد تحویل 1401 در مرحله نصب اسکلت. متراژ واحدهای برج مرجان به صورت 80، 105، 120، 130 و 150 متری می باشند.
-  تعاونی مسکن پدافند غیرعامل خاتم الانبیاء که ساخت 2 برج 30 و 40 طبقه از 8 برج پهنه C شهرک چیتگر را برعهده دارد. برج های پدافند در مرحله شروع نصب اسکلت بوده و تعاونی پدافند با یک سازنده مشارکت نموده است با موعد تحویل 1402. متراژ واحدهای پروژه پدافند از 75 تا 190 متر می باشد.
لازم به ذکر است که محور تجاری چهارباغ دقیقا از وسط شهرک چیتگر عبور می کند و مجتمع تجاری ایران مال نیز دقیقا در ضلع شرقی پهنه B شهرک چیتگر قرار گرفته است. از دیگر مزایای شهرک مسکونی چیتگر می توان به موقعیت مکانی خاص آن اشاره نمود که با دسترسی های عالی مانند بزرگراه شهیدخرازی در شمال، بزرگراه شهیدهمدانی در جنوب و بلوار پژوهش در غرب شهرک بار ترافیکی و رفت و آمد را برای ساکنین شهرک بسیار سبک و آسان نموده است.
 
پهنه E

پهنه ای هم اکنون با عنوان پروژه توانمند سازی ارتش شناخته می شود که با سرمایه گذاری اعضای تعاونی آن در مرحله تجهیز کارگاه و شروع گودبرداری قرار دارد.

از لحاظ وسعت این پهنه از کوچک ترین پهنه های شهرک چیتگر می باشد که در شرق پهنه آ قرار گرفته ولی از جهت امکانات رفاعی نزدیکترین فاصله را با دریاچه چیتگر و مراکز تجاری و تفریحی آن مانند بام لند و متجمع تجاری آرتمیس را دارد


پهنه D

پهنه دی هم اکنون مراحل تجهیز کارگاهی خود را سپری می کند و با توجه به نقشه کشی و مشخص شدن محل دقیق برج ها بزودی مراحل گود برداری ها بلوک های آن با سرعت بالا انجام خواهد شد.

 

 
نزدیک ترین میادین میوه و تره بار شهرک چیتگر تهران

    میدان میوه و تره بار: چهار راه ایران خودرو
    میدان میوه و تره بار:دریاچه چیتگر(پارکینگ غربی)
    میدان میوه و تره بار: بلوار امیرکبیر
    میدان میوه و تره بار:در میدان المپیک


نزدیک ترین پمپ بنزین ها به شهرک چیتگر تهران

 

    پمپ بنزین: خیابان مولوی میدان ساحل(جایگاه ۲۲۵)
    پمپ بنزین: اتوبان آزادگان بلوار کوهک (جایگاه ۲۰۰)
    پمپ بنزین: میدان المپیک
    پمپ بنزین: خیابان 24 متری زیبادشت بالا
    پمپ بزنین: خیابان غربی مجاور آزادگان (دسترسی ازخیابان شرقی میدان اتریش)


نزدیک ترین مراکز درمانی به شهرک چیتگر

 

    درمانگاه ولیعصر: انتهای بلوار کوهک
    درمانگاه:میدان ساحل
    درمانگاه: آزادشهر
    بیمارستان تریتا: ضلع شمالی بزرگراه همت


نزدیک ترین مراکز تفریحی شهرک چیتگر تهران

 

    دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر)
    آبشار تهران
    بوستان جنگلی لتمان کن
    پارک جنگلی چیتگر
    بوستان جوانمردان
    روستای واقع در ارتفاعات وردیج و واریش
    پارک آبی اپارک
    پردیس سوارکاری چیتگر
    پیست دوچرخه سواری چیتگر
    باغ ملی گیاه شناسی
    شهرک سینمایی غزالی
    دهکده آبی پارس
    موزه اتوموبیل های قدیمی

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (4 رای)