عفو رهبری به مناسبت عید مبعث سال 1400| جزئیات عفو رهبری عید مبعث 1400

عفو رهبری به مناسبت عید مبعث سال 1400| جزئیات عفو رهبری عید مبعث 1400

 عفو رهبری به مناسبت عید مبعث سال 1400| جزئیات عفو رهبری عید مبعث 1400  : بخشنامه اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت عید نوروز 1400 : آخرین عفو رهبری, آخرین عفو زندانیان, آزادی زندانیان,جدیدترین عفو رهبری 1400,عفو, عفو رهبری, عفو عید مبعث, عفو عید مبعث 1400,عفو عید نوروز,عفو عید نوروز 1400,عفو مبعث 1400


عفو رهبری نوروز ۱۴۰۰ و شرایط استفاده از عفو رهبری در نوروز 1400 را در وبسایت صدف بخوانید .


 به مناسبت عید مبعث صورت گرفت


رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

به مناسبت مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات هفتصد و چهل و یک(۷۴۱) نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

به گزارش برنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی، پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که در اداره کل عفو و بخشودگی قوه قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.

 

 


عفو عید نوروز ۱۴۰۰

عفو نوروزی رهبر در سال 1400 هم شامل مجرمان خواهد شد .

هر ساله با موافقت رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای ، به مناسبت نوروز برخی محکومان از عفو و تخفیف در جرائم شان برخوردار می شوند . برخی از زندانی ها آزاد و برخی دیگر از مجازاتشان کم می شود .


جزئیات عفو عید نوروز ۱۴۰۰ برای زندانیان و سایر جرائم


عفو رهبری نوروز ۱۴۰۰

به طور کلی عفو ها ( عفو نوروز ۱۴۰۰ ) به دو دسته عفو عمومی و عفو موردی یا همان عفو خصوصی تقسیم می شوند که قاعدتاً شرایط و قوانین خاص خودشان را دارند.
عفو ها در هر سال با توجه به مناسبت ها همچون اعیاد و سالگرد های مهم و علی الخصوص عفو نوروزی به زندانیان واجد شرایط اعطا می گردد.

از همین رو گمان می رود که امسال نیز شاهد عفو سال نو ۱۴۰۰ باشیم و در نوروز ۱۴۰۰ عفو رهبری اعلام شود.


در رابطه با عفو عید نوروز 1400 هنوز اطلاعیه ای ابلاغ نشده و تصمیمی گرفته نشده است.


شرایط عفو رهبری نوروز 1400

شرایط عفو رهبری برای نوروز سال 1400 از همین صفحه اعلام خواهد شد . بد نیست که گذری داشته باشیم بر شرایط برخورداری از عفو نوروزی رهبر برای سال گذشته :

    نداشتن بیش از یک فقره سابقه محکومیت مؤثر کیفری.
    عدم ارتکاب جرم عمدی جدید مستوجب مجازات درجه یک تا پنج موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ در ایام تحمل حبس در حال اجرا یا در زمان مرخصی اعطایی.
    نداشتن شاکی یا مدعی خصوصی و یا جلب رضایت وی و یا جبران ضرر و زیان و یا ترتیب پرداخت خسارت مدعی خصوصی و زیان‌دیده (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) تا قبل از پایان دوره محکومیت.

تبصره- معاونت در جرائم، به استثناء قتل عمد نیاز به جلب رضایت شاکی یا مدعی خصوصی نداشته و مانع اعمال عفو نمی‌باشد.

    عدم استفاده از عفو در محکومیت‌های قبلی و فعلی.

ت- مرتکبین جرائم ذیل از شمول این عفو مستثنی می‌باشند:

    ارتکاب هرگونه جرائم مربوط به مواد مخدر به صورت مسلحانه یا عمده (منظور از جرائم عمده، کلیه جرائم مربوط به مواد مخدر با مقدار مواد بیش از یکصد کیلوگرم تریاک و ملحقات آن و بیش از دو کیلوگرم هروئین یا روانگردان و ملحقات آنها می‌باشد).
    قاچاق اسلحه و مهمات.
    جرائم امنیتی با محکومیت بیش از پنج سال حبس.
    آدم‌ربایی در صورت عدم گذشت شاکی خصوصی.
    اسیدپاشی.
    تجاوز به عنف.
    دایر کردن مراکز فساد و فحشاء.
    سرقت مسلحانه یا مقرون به آزار یا سرقت سارقینی که میزان محکومیت حبس آنان بیش از پنج سال باشد.
    اختلاس.
    ارتشاء بیش از پانصد میلیون ریال.
    کلاهبرداری بیش از یک میلیارد ریال.

تبصره- جرائم در حکم کلاهبردای یا داری مجازات کلاهبرداری از شمول این عفو مستثنی نمی‌باشند.

    جعل اسکناس و ضرب سکه تقلبی.
    پولشویی.
    اخلال در نظام اقتصادی کشور. (با محکومیت بیش از پنج سال حبس)
    کلیه جرائم مربوط به مشروبات الکلی.
    کلیه جرائم موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارزش ریالی بیش از دو میلیارد ریال.

تبصره ۱- معاونین جرائم موضوع بندهای ۱، ۵، ۱۴ این قسمت نیز از شمول عفو مستثنی می‌باشند.

تبصره ۲- عفو موضوع این دستورالعمل ناظر به محکومیت در حال اجرا در زمان عفو (۹۸/۱۲/۲۸) بوده و شامل سایر محکومیت‌ها نخواهد شد.

 

در صورت کسب اطلاعات و جزئیات عفو نوروزی 1400 این مطلب بروز خواهد شد .


جزئیات عفو عید نوروز ۱۴۰۰ برای زندانیان و سایر جرائم


 • شرایط عفو زندانیان در حقوق ایران

 • عفو عمومی و شرایط آن

 • شرایط استفاده از عفو عمومی و نحوه اعطاء آن:

 •  عفو خصوصی یا عفو موردی

 •  شرایط و نحوه اعطاء عفو خصوصی

 •  عفو درجرائم موجب حد (شلاق)

 •  آزادی مشروط چیست و شرایط استفاده از آن کدامند؟

 •  نحوه استفاده از آزادی مشروط

 •  شرایط استفاده از مرخصی برای زندانیان

 •   تمدید مرخصی زندانیان چگونه است

 •    آیا مجازت حبس خریدنی است ؟

 •     نحوه درخواست عفو

عفو عید نوروز 1400

همانطور که مستحضر هستید در 22 بهمن سال 1399 مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، عفو موردی با موافقت مقام معظم رهبری علام شد که آن دسته از زندانیانی که شامل می شدند از این عفو و آزادی بهرمند گشتند.


آیا عفو نوروز سال نو ۱۴۰۰ اعلام میشود؟

به احتمال خیلی زیاد طبق تاریخچه عفو های صادره برای آزادی زندانیان امکان دارد که عفو نوروز ۱۴۰۰ یا همان عفو رهبری سال نو عفو نوروز ۱۴۰۰ ( عفو رهبری عید نوروز ۱۴۰۰  ) اعلام شود.

همانطور که مستحضر هستید در ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، عفو موردی با موافقت مقام معظم رهبری علام شد که آن دسته از زندانیانی که شامل می شدند از این عفو و آزادی بهرمند گشتند.

به طور کلی عفو ها ( عفو نوروز ۱۴۰۰ ) به دو دسته عفو عمومی و عفو موردی یا همان عفو خصوصی تقسیم می شوند که قاعدتاً شرایط و قوانین خاص خودشان را دارند که با کلیک بر روی هریک از آنان می توانید شرایط و قوانین آن را مطالعه کنید.

عفو ها در هر سال با توجه به مناسبت ها همچون اعیاد و سالگرد های مهم و علی الخصوص عفو نوروزی به زندانیان واجد شرایط اعطا می گردد از همین رو گمان می رود که امسال نیز شاهد عفو سال نو ۱۴۰۰ باشیم و در نوروز ۱۴۰۰ عفو رهبری اعلام شود.

لذا توجه داشته باشید که این صفحه را پی در پی دنبال کنید تا از آخرین و جدید ترین عفو ها با خبر شوید و چنانچه در عید پیش رو عفو نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد از همین صفحه به حضورتان اعلام شود.


در رابطه با عفو عید نوروز 1400 هنوز اطلاعیه ای ابلاغ نشده و تصمیمی گرفته نشده است

    به محض دریافت اطلاعات از مراجع اسلامی در سایت اطلاع رسانی می شود.


عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 1400 : آخرین عفو رهبری, آخرین عفو زندانیان, آزادی زندانیان,جدیدترین عفو رهبری 1400,عفو, عفو رهبری, عفو عید مبعث, عفو عید مبعث 1400,عفو عید نوروز,عفو عید نوروز1400,عفو مبعث 1400
 


 

عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 99

عید مبعث امسال نیز به احتمال خیلی زیاد گمان میرود با توجه به این که در مناسبت روز پدر عفوی اعلام نشد ، عفو به زندانیان داده شود منتهی در مورد عمومی یا خصوصی بودن این عفو نمیتوان گمانی پنداشت.


عفو عید مبعث 1400 : همانطور که می دانید سالانه در اعیاد و مناسبت مختلف از سال  به پیشنهاد ریاست قوه قضاییه و موافقت مقام معظم رهبری به زندانیان عفو داده می شود که البته این عفو امکان دارد به صورت عمومی و یا عفو خصوصی یا همان موردی اعطا شود ، عید مبعث نیز یکی از آن مناسبت ها می باشد که در آن موعود به زندانیان عفو داده می شود و سابقه داشته که اخیرأ در این روز عفو عمومی اعطا شده است.

عید مبعث امسال نیز به احتمال خیلی زیاد گمان میرود با توجه به این که در مناسبت روز پدر عفوی اعلام نشد ، عفو به زندانیان داده شود منتهی در مورد عمومی یا خصوصی بودن این عفو نمیتوان گمانی پنداشت.


عفو عید مبعث 1400

فی االحال خبری در مورد عفو به مناسبت عید مبعث ۹۹ هنوز اعلام نشده اما چنانچه عفوی لحاظ شود در همین صفحه انتشار خواهیم داد.

تمامی اطلاعات و اخبار راجب عفو رهبری و آزادی زندانیان در این صفحه منتشر خواهد شد، اگر می خواهید از عفو عید مبعث ۹۹ و یا به طور کلی آخرین اخبار راجع به عفو رهبری و آزادی زندانیان با خبر شوید ما را دنبال کنید.


 • شرایط عفو زندانیان در حقوق ایران

 • عفو عمومی و شرایط آن

 • شرایط استفاده از عفو عمومی و نحوه اعطاء آن:

 •  عفو خصوصی یا عفو موردی

 •  شرایط و نحوه اعطاء عفو خصوصی

 •  عفو درجرائم موجب حد (شلاق)

 •  آزادی مشروط چیست و شرایط استفاده از آن کدامند؟

 •  نحوه استفاده از آزادی مشروط

 •  شرایط استفاده از مرخصی برای زندانیان

 •   تمدید مرخصی زندانیان چگونه است

 •    آیا مجازت حبس خریدنی است ؟

 •     نحوه درخواست عفو
   


کدام محکومان در 22 بهمن 1400 عفو رهبری شامل حالشان خواهد شد

 


 

 

عفو رهبری به مناسبت 22 بهمن 99

 


 به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند.

 

وبسایت صدف : به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو یا تخفیف مجازات سه هزار و ۸۴۰ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

 

ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که از سوی کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه قضاییه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد و این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.

 


 

 شخصی که به حبس محکوم می شود، اگرچه مجبور به تحمل مجازاتی طاقت فرسا می باشد و ناچار است مدتی را در زندان به سر برد و از حقوقی همچون دیدار خانواده و آزادی محروم باشد ولی این قضیه به این معنا نیست که وی هیچ شانسی برای رهایی و بیرون آمدن از حبس ندارد بلکه قانون ما فرصت هایی را برای این افراد پیش بینی کرده از جمله عفو، آزادی مشروط و دیگری مرخصی.


درباره عفو رهبری 22 بهمن 1400 باید گفت که هنوز به ۲۲ بهمن 1400 نرسیده‌ایم که شاهد عفو رهبری ۲۲ بهمن 1400 باشیم اما فلسفه این عفو به این صورت است که در ۲۲ بهمن هرسال که مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی می باشد برخی از محکومان که واجد شرایط باشند مورد عفو رهبری قرار می‌گیرند.


عفو ۲۲ بهمن 1400

عفو رهبری ۲۲ بهمن 1400 چون که هنوز به ۲۲ بهمن 1400 نرسیده‌ایم که شاهد عفو رهبری ۲۲ بهمن 1400 باشیم اما فلسفه این عفو به این صورت است که در ۲۲ بهمن هرسال که مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی می باشد برخی از محکومان که واجد شرایط باشند مورد عفو رهبری قرار می‌گیرند.

عفو رهبری ۲۲ بهمن 1400 معمولاً با پیشنهاد رییس قوه قضاییه ( که درحال حاضر ریاست قوه قضاییه جناب آقای حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی می‌باشند ) در طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد که اگر مقام رهبری با این موضوع موافقت نمایند موجب عفو، تخفیف و تبدیل مجازات محکومانی که در اداره عفو و بخشودگی واجد شرایط قرار گرفته‌اند می‌شود.


مبنای عفو رهبری ۲۲ بهمن سال 1400

مبنای این عفو ( عفو ۲۲ بهمن 1400 ) از اصول قانون اساسی نشأت می‌گیرد،  اگر در این اصول کمی تامل کنیم، متوجه خواهیم شد که در اصل ۱۱۰ این قانون، آنجایی که به بیان اختیارات رهبری می‌پردازد در قسمتی از آن ( بند ۱۱ ) عفو یا تخفیف مجازات محکومیت در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضایی را نیز از اختیارات مقام رهبری قرار داده است.

امید است که در عفو رهبری ۲۲ بهمن 1400 نیز به مناسبت سالروز پرشکوه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، محکومان و زندانیان، با پیشنهاد آیت الله رئیسی و موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مورد عفو و بخشودگی قرار بگیرند.

چنانچه عفو و یا تخفیفی برای محکومان با توجه به مناسبت‌ها اعمال شود و اجرا شود در همین صفحه اطلاع‌رسانی خواهد شد و همچنین آخرین عفو رهبری در صورت اجرا، اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (49 رای)