شوک جدید مجلس به دارندگان خانه های لوکس

شوک جدید مجلس به دارندگان خانه های لوکس

 شوک جدید مجلس به دارندگان خانه های لوکساملاک صدف    :   سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که طبق مصوبه مجلس در سال آینده هر کدام از واحدهای مسکونی لوکس به صورت جداگانه مالیات می‌دهند.
سید نظام موسوی در حاشیه جلسه علنی پنج شنبه با اشاره به مصوبات امروز مجلس در تبصره ۶ گفت: یکی از سیاست‌های کلی کشور مقابله با خام فروشی در همه حوزه‌ها به خصوص نفت است، در همین راستا مجلس تصویب کرد که همه مواد خام و نیمه خام مشمول مالیات و عوارض صادراتی می‌شود به عبارت دقیق تر مواد خام و نیمه خام که در بودجه سال گذشته آمده بود و برای آن آیین نامه داشتیم، بدون نیاز به آیین نامه جدید بلافاصله بعد از بودجه ۱۴۰۱ عملیاتی می‌شود.

وی درباره مصوبه دیگر مجلس درباره مالیات بر خانه‌های لوکس گفت: طبق مصوبه امروز مجلس در بحث مالیات بر خانه‌های لوکس، ارزش مجموع خانه‌ها مشمول مالیات نمی‌شود بلکه هر خانه به صورت جداگانه مالیات می‌دهد. کف مالیات هم برای خانه هایی با ارزش ۱۵ میلیارد تومان است. هرچه ارزش خانه‌ها بالاتر از ۱۵ میلیارد تومان باشد، مشمول مالیات ۲ در هزار می‌شود.
به گفته موسوی، طبق مصوبه دیگر مجلس، کلیه اشخاص حقوقی به جز صندوق توسعه ملی، صندوق نوآوری و شکوفایی، بیمه مرکزی ایران، شرکت‌های بیمه بازرگانی، صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان، صندوق بیمه محصولات کشاورزی، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی مشمول پرداخت مالیات بر سود سپرده بوده و این موضوع شامل اشخاص حقیقی نمی‌شود.همچنین عوارض آزادراه هایی که بعد از پایان موعد مشارکت به دولت باز می‌گردند، با ۱۰ درصد افزایش در اختیار سازمان بهزیستی برای تسهیل عبور و مرور شهری معلولان قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: با توجه به اهمیت موضوع امنیت در شهرهای مختلف و به دنبال آن ضرورت تقویت دستگاه‌های امنیتی به ویژه نیروی انتظامی مصوب شد که ۲ درصد از عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار جمعیت به نیروی انتظامی جهت ارتقای امنیت تعلق گیرد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)