شرایط و نحوه ثبت نام زمین رایگان سال 1401

شرایط و نحوه ثبت نام زمین رایگان سال 1401

شرایط و نحوه ثبت نام زمین رایگان سال 1401


 

 املاک صدف  : معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اعطای زمین در شهرهای مجاور یا شهرهای جدید تهران به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر ساکنان شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر خبر داد.
زمین مسکونی رایگان برای خانواده‌ها

محمد محمودزاده از آغاز اجرای قانون مجلس در حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با اهدای زمین مسکونی رایگان به خانواده‌ای که اخیراً صاحب چهار قلو شده‌اند، خبر داد و با اشاره به اینکه قانون اعطای زمین به خانواده‌ها با هدف تعالی و جوانی جمعیت صورت می‌گیرد، گفت: بر اساس قانون جدید مصوب مجلس زوج‌هایی که از آذر امسال صاحب فرزندان سوم به بعد شوند از مشوق‌های دولتی مانند زمین بهره‌مند می‌گردند.

وی ادامه داد: به نحوی که در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و بیشتر سه دانگ یک زمین به نام خانم و سه دانگ دیگر به نام آقا اختصاص داده می‌شود.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در راستای قانونی که جدیداً در مجلس تصویب و ۱۹ آبان در راستای جوانی جمعیت ابلاغ شد، خانواده‌هایی که از تاریخ ابلاغ این قانون به بعد صاحب فرزند سوم و بیشتر شوند مشمول مشوق‌هایی از جمله اعطای زمین در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر خواهند شد.

محمودزاده افزود: وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی از دولت صاحب زمین یا واحد مسکونی ساخته شده است و آن را به صورت بالمناصفه در اختیار خانواده دارای فرزند سوم به بعد می‌گذارد و ۳ دانگ به نام زوجه و سه دانگ به نام زوج خواهد شد.

وی افزود: در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر که تعداد کمی از شهرهای ما هستند، واگذاری زمین به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر در شهرهای جدید یا شهرهای مجاور شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر صورت خواهد گرفت.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)