خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد ؟

خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد ؟

خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد ؟


 

 

املاک صدف  :    با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در تهران طی اردیبهشت ماه سالجاری است، در این ماه قیمت خانه فقط در مناطق ۱ و ۲۲ با کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده و باقی مناطق افزایش قیمت داشته‌اند.
براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی اردیبهشت ماه به ۳۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۱ و ۲۶.۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۱۰.۵ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۲۰۶.۱ درصد زیاد شده است که در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در منطقه ١ و کمترین آن با ۱۸ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است.
علاوه براین، در اردیبهشت ماه امسال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۴۲۸ و ۲۵۳ فقره خانه معامله شده که نسبت به ماه قبل با افزایش قابل توجه مواجه شده است.
از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه سال جاری بیانگر این است که ۲۰ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند.

 علاوه براین، مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری فقط در دو منطقه از تهران نسبت به فروردین ماه کاهش قیمت داشته‌ که شامل مناطق ۱ و ۲۲ می‌شود.

از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه  در ۲۲ منطقه تهران افزایش قابل توجه داشته است که کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۷۳ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۲ و ۴ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۶۸۲، ۱۰۵۳، ۹۷۲ و ۸۱۲ معامله مسکن داشته‌اند.

در ادامه،  متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در دومین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

 

خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد ؟

 

 

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)