حق بیمه ساختمان مسکونی از طریق قبوض دریافت می شود

حق بیمه ساختمان مسکونی از طریق قبوض دریافت می شود

حق بیمه ساختمان مسکونی از طریق قبوض دریافت می شودبراساس قانونی که سال گذشته با عنوان بیمه اجباری ساختمان های مسکونی توسط مجلس به تصویب رسید، در صورت بروز خسارت ناشی از بلایای طبیعی، بیمه‌ها موظف به پرداخت خسارت به مالکان ابنیه آسیب دیده هستند.

به گزارش املاک صدف :   عبدالامیر یاقوتی، مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه ریزی امور مشتریان شرکت توانیر در خصوص “دریافت حق بیمه ساختمان‌های مسکونی از طریق قبوض برق”، گفت: دستورالعمل این قانون از تیرماه به توانیر ابلاغ شد که براساس آن باید سهم مشترکان از این قانون از طریق قبوض برق دریافت خواهد شد.

یاقوتی با اشاره به  اینکه “در حال حاضر ۳۰ میلیون مشترک خانگی برق در کشور وجود دارد”، تصریح کرد: از این میان حدود ۵ میلیون مشترکانی هستند که مشمول این قانون نمی شوند  و دولت سهم آنها را به صندوق پرداخت می کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که باید تغییرات و تعریف محاسبات اعداد حاصل از این قانون در سامانه های قبوض اعمال می شد، دریافت این ارقام از صورت حساب های صادر شده در ماه‌های مهر و آبان آغاز و براین اساس تاکنون مبلغ ۴ هزار تومان از مشترکان دریافت شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه ریزی امور مشتریان شرکت توانیر تصریح کرد: مبلغ ۶ هزار تومان باقی مانده از مجموع ۱۰ هزار تومان تعریف شده در قانون که به عنوان حق بیمه مالکان ساختمان به شمار می رود، در صورتحساب های بعدی مشترکان اعمال خواهد شد.
همچنین، عباس مرادپور، رئیس هیات عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان با اشاره به این که صنعت برق در این قانون به عنوان دریافت کننده (وصول کننده) مبالغ بیمه اجباری ساختمان های مسکونی  انتخاب شده است، گفت: براساس این قانون، سالانه ۱۰ هزار تومان به عنوان حق بیمه ساختمان های مسکونی دریافت خواهد شد.

وی افزود: طبق مصوبه قانون، سه گروه مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندان، معاف از پرداخت حق بیمه هستند و دولت حق بیمه آنها را پرداخت می کند.

مرادپور تصریح کرد: دولت موظف است ۹۰ درصد از اعتبار مورد نیاز صندوق بیمه ساختمان های مسکونی را تامین و ۱۰ درصد را از طریق بستر قبوض برق از مردم دریافت نماید.

رئیس هیات عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان خاطرنشان کرد: قانون بیمه اجباری ساختمان های مسکونی توسط مجلس به تصویب رسیده است که براساس آن سالانه ۱۰ هزار تومان از هر منزل مسکونی  به عنوان حق بیمه ذکر شده در این قانون از طریق قبوض برق دریافت و به  حسابی که در این زمینه تعریف شده است، واریز می شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)