جهاد مسکن در سال 1401 جدی تر دنبال می شود

جهاد مسکن در سال 1401 جدی تر دنبال می شود

جهاد مسکن در سال 1401 جدی تر دنبال می شودعضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: سال آینده یک حرکت خوب در زمینه تولید مسکن که خود می‌تواند مولد صنعت‌های مختلفی باشد رقم خواهد خورد.

به گزارش املاک صدف به نقل از مشرق، احمد صادقی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ شورای اسلامی شهر تهران درخصوص برنامه مدیریت شهری برای مولد سازی املاک و بهره وری از آن‌ها به منظور ایجاد منبع درآمد برای شهرداری،‌  گفت: ما امیدوار هستیم تنگناهای مالی دولت در سال ۱۴۰۱ برطرف بشود و البته بارقه‌های امیدی هم شکل گرفته تا این اتفاق در سال آینده بیفتد و شامل شهرداری هم شود. اما موضوع جهاد مسکن هم شروع شده و در سال آینده هم اقدام‌های جدی تری در این زمینه انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: شهرداری تهران برای کلنگ زنی شماری از واحدهای مسکونی با دولت توافق کرده که انشاالله در شهر تهران این برنامه محقق شود. سال آینده یک حرکت خوب در زمینه تولید مسکن که خود می‌تواند مولد صنعت‌های مختلفی باشد رقم خواهد خورد و ما امیدوار هستیم هم از لحاظ کاری و اقتصادی و هم از نظر به کارگیری نیروی انسانی در سال آینده این اتفاق رقم بخورد.

صادقی در واکنش به اینکه مقاومت بعضی از دستگاه‌ها برای تداوم سیطره بر املاک بلااستفاده در تهران چه اثری بر فرایند مولدسازی این ساختمان‌ها می‌گذارد گفت: اگر این ساختمان‌ها در بانک املاک مدیریت شهری قرار داشته باشد که قطعا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اما اگر مربوط به دستگاه‌های دیگر باشد باید از خود آن‌ها سوال کرد که چرا این املاک بدون استفاده مانده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا مدیریت شهری برای به کارگیری املاک بلااستفاده متعلق به دیگر نهادها و دستگاه‌ها اقدام به پیگیری و رایزنی کرده است یا خبر اظهار کرد: من اطلاعی در این زمینه ندارم. اما مدیریت شهری قطعا این مسائل را پیگیری می‌کند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)