ثبت شرکت در قبرس شمالی

دسته بندی ها: قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی

در این مقاله خواهید خواند:

در سال های اخیر قبرس شمالی با قوانین ساده و سیستم مالیاتی منعطف فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف فراهم آورده است. بهره مندی از اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری، عدم نیاز به ویزای ورود و بسیاری موارد دیگر از دلایل محبوبیت قبرس شمالی در نزد سرمایه گذاران خارجی است. یکی از انواع مختلف سرمایه گذاری در قبرس شمالی ثبت شرکت است و این مسیر به ویژه برای کسانی که می خواهند در قبرس شمالی به فعالیت پرداخته و اقامت آن را اخذ کنند، وجود دارد. تمامی قوانین مربوط به شرایط و ضوابط تاسیس شرکت، اختیارات و مسئولیت ها در قانون LAW CAP 113 قبرس شمالی آورده شده است. در این مقاله به این موضوع یعنی ثبت شرکت در قبرس شمالی و اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت می پردازیم.

انواع مختلف شرکت در قبرس شمالی

همان گونه که از نام شرکت مشخص است، به مجموعه تشکیل شده از حداقل دو نفر گفته می شود که در یک فعالیت اقتصادی با یکدیگر مشارکت داشته و در سود و ضرر شرکت با یکدیگر شریک می شوند. انواع مختلفی از شرکت ها در قبرس شمالی می توانند تاسیس شوند: 

 1. شرکت های با مسئولیت محدود محلی
 2. شعب شرکت های محدود خارجی
 3. شرکت های منطقه آزاد
 4. شرکت های مشارکتی
 5. شرکت های تاجران انحصاری
 6. شرکت های تجاری بین المللی

ثبت شرکت در قبرس شمالی

شرایط اولیه و مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

هر کدام از شرکت های ذکر شده در قسمت قبل تعاریف مخصوص به خود را دارند اما شرایط کلی برای تاسیس آن ها در قبرس شمالی (به استثنای شعب شرکت‌های محدود خارجی) یکسان است. به طور کلی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس شمالی داشتن حداقل دو سهامدار، 1 مدیر و 1 منشی الزامی است. سهامداران می توانند یا شهروندان خارجی باشند و یا مشارکتی از افراد خارجی و شهروندان جمهوری ترک قبرس شمالی. البته لازم به ذکر است در شرکت هایی که فعالیت آن ها در حوزه املاک و ساخت و ساز است، 49 درصد سهام شرکت بایستی در تعلق سرمایه گذار خارجی و 51 درصد متعلق به سرمایه گذار قبرس شمالی باشد. همچنین:

 • در صورتی که مدیر شرکت فرد خارجی باشد، بایستی جهت تضمین هر گونه بدهی مالیاتی، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 30000 لیر و به مدت 18 ماه از یکی از بانک های معتبر قبرس شمالی به اداره درآمد داخلی قبرس شمالی ارائه دهد و در ازای آن گواهی امنیت مالیاتی را دریافت نماید. 
 • منشی شرکت وظیفه ارائه اسناد رسمی شرکت را بر عهده دارد و همانگونه که در بالا اشاره شد، هر شرکت ملزم به داشتن یک منشی است.
 • برای تاسیس شرکت ارائه آدرس ثبت شده شرکت در قبرس شمالی الزامی است.
 • برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی به حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰ دلاری نیاز است. این مبلغ بایستی در یکی از بانک‌های قبرس شمالی سپرده گذاری شود. امکان برداشت از حساب نیز تا ثبت شرکت وجود ندارد و در واقع این مقدار سرمایه در نزد بانک بلوکه می شود. متقاضی ثبت شرکت بایستی نامه ای از بانک مبنی بر سپرده کردن مبلغ مورد نظر به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد. لازم به ذکر است پس از ثبت شرکت، مبلغ بلوکه شده آزاد شده و قابل برداشت می باشد.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قبرس شمالی

 • فرم های ثبت شرکت شامل MŞ 1، MŞ 2 و MŞ 3*
 • گواهی امنیت مالیاتی تمام مدیران
 • کپی پاسپورت تمامی سهامداران و مدیران**
 • گواهی سوء پیشینه کشور مبدأ برای تمامی سهامداران و مدیران، ترجمه شده به ترکی یا انگلیسی و مهمور به مهر آپوستیل
 • گواهی اقامت تمامی سهامداران و مدیران (ارائه قبض آب و برق محل مورد اقامت در قبرس شمالی)

MŞ 1: فرم اعلامیه وکیل مبنی بر انطباق با الزامات قانون/ MŞ 2: فرم دفتر ثبت شرکت/ MŞ 3: فرم اسامی و آدرس مدیران و منشی
**لازم است تا قبل از تهیه کپی، اصل پاسپورت توسط اداره ثبت شرکت‌ها تایید شود و یا اینکه کپی پاسپورت توسط کنسولگری قبرس شمالی یا سفارت ترکیه تأیید شده و یا به مهر آپوستیل مهمور گردد.

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی دارای مراحل مختلفی است که این مراحل به صورت خلاصه در زیر اشاره شده است:

 • انتخاب نام شرکت 
 • اخذ تاییدیه نام شرکت 
 • تنظیم اساسنامه شرکت شامل اهداف، قوانین و مقررات شرکت
 • امضای تفاهم نامه و اساسنامه توسط هر یک از سهامداران با حضور یک شاهد*
 • ارائه تمامی مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکت قبرس شمالی

از آن جایی که هرگونه اشتباه و یا کوتاهی در امور مربوط به اساسنامه می تواند مانع از عملکرد درست و معاملات شرکت گردد، لذا توصیه می شود که برای تنظیم آن حتما از مشاوره های کارشناسان حقوقی بهره مند شوید.

اخذ اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت

بخش های مختلف اقتصاد قبرس شمالی مانند حوزه گردشگری، ساخت و ساز و خدمات با سرمایه گذاری های مالی خارجی رونق گرفته است و در واقع قبرس شمالی بخش عظیمی از رشد اقتصادی خود را مدیون سرمایه گذاری های خارجی است. به همین جهت در راستای توسعه این بخش ها، دولت قبرس شمالی از گشایش تجارت توسط خارجی ها استقبال کرده و حقوق کامل شرکت را، چه با مشارکت شهروندان محلی و چه بدون آنها، در بسیاری از بخش ها به افراد سرمایه گذار خارجی می دهد. یکی دیگر از این موارد امکان اخذ اقامت قبرس شمالی است. با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی اقامت دو ساله قبرس شمالی به هر یک از اعضا و موسسان شرکت اعطا می شود. با پایان دو سال در صورتی که شرکت هنوز مشغول به فعالیت بوده و مالیات و بیمه را نیز به دولت جمهوری ترک قبرس شمالی پرداخت کرده باشد، مدت اقامت تمدید شده که در نهایت منجر به اعطای اقامت دائم قبرس شمالی می شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)