ترساندن صاحبان خانه های خالی!

ترساندن صاحبان خانه های خالی!

سازمان مالیات صاحبان خانه های خالی را ترساند

خانه های خالی

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در رابطه با موضوع مالیات خانه های خالی گفت: این موضوع باعث شده مالکان عرضه خدمات اجاره مسکن را افزایش دهند.

حسام عقبایی گفت: با توجه به آخرین آمار در کشور حدود 1 میلیون و 200 هزار و در شهر تهران حدود 400 هزار خانه خالی وجود دارد.

عقبایی تصریح کرد: مالکان در برخی موارد رویکرد سوداگرایانه دارند و هدفشان بالا بردن قیمت مسکن و کسب درآمد بیشتر است که دولت باید برای برخورد این افراد تلاش کند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با بیان اینکه باید نظارت جامعی درمالیات  خانه های خالی صورت گیرد، گفت: هر کشوری نیازمند نظارت بر خانه ها خالی است که در کشور ما برای هماهنگی نیازمند تمهیدات لازمی چون مالیات است و این امر باید بعد از تقویت شبکه تولید و عرضه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: شاید میزان هزینه برای مالیات خانه های خالی از دریافت آن بیشتر باشد اما هدف از اجرا تقویت شبکه توزیع و نظارت برای برقراری توازن بین عرضه و تقاضاست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، عقبایی درباره افزایش قراردادهای صوری با اجرای این قانون گفت: همه قراردادها کد رهگیری دارد که بسیاری از تخلفات را کاهش می دهد.

املاک تهران

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز