کدام آپارتمان ها بیشترین طرفدار را در شهریور داشته اند؟

بهترین و پرطرفدار ترین آپارتمان ها در شهریور

بهترین و پرطرفدار ترین آپارتمان ها در شهریور

در مطلب زیر پرطرفدارترین آپارتمان ها در ماه آخر تابستان را مشاهده میکنید

آیا میدانید کدام واحدهای آپارتمانی در شهریورماه سال ۹۴  بیشترین معاملات مسکن را داشته اند؟

 آماری از تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا، قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی، سطح زیربنای هر واحد مسکونی و ارزش هر واحد مسکونی توسط روابط عمومی بانک مرکزی ارائه شده است.

بر اساس آمارها، در شهریورماه سال ۱۳۹۴، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۲.۹ هزار واحد مسکونی رسید.

تعداد معاملات انجام شده به تفکیک عمر بنای واحد مسکونی
بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در شهریورماه سال ۱۳۹۴ حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت با سهم ۵۴.۱ درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

آپارتمان ها

آپارتمان ها

تعداد معاملات بر حسب قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی
تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع در شهریورماه سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد که در شهر تهران واحدهای آپارتمانی با محدوده قیمت هر متر مربع ۲۵ تا ۳۰ میلیون ریال با سهم ۱۴ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده و واحدهایی با محدوده قیمتی هر متر مربع ۲۰ تا ۲۵ و ۳۰ تا ۳۵ میلیون ریال به ترتیب با سهم ۱۳.۱ و ۱۲.۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

آپارتمان ها

آپارتمان ها

 

تعداد معاملات بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی
تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در شهریورماه سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع معادل ۱۵.۹ درصد اختصاص داشته است؛ واحدهای دارای زیربنای ۵۰ تا ۶۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم ۱۵.۷ و ۱۳.۱درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند؛ در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۷.۹ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

آپارتمان ها

آپارتمان ها

تعداد معاملات بر حسب ارزش هر واحد مسکونی
در شهریورماه سال ۱۳۹۴ تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت کل هر واحد نشان می‌دهد که واحدهای مسکونی با ارزش ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان با سهم ۱۱.۴ درصد در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، بیشترین سهم از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

واحدهای دارای ارزش ۱۳۰ تا ۱۶۰ و ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم ۱۰.۱ و ۸.۹درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، در شهریورماه سال ۱۳۹۴ حدود ۴۸.۱ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۲۲۰ میلیون تومان اختصاص داشته است و ۶.۲ درصد از واحدهای مسکونی معامله شده نیز ارزشی بیش از ۹۸۰ میلیون تومان داشته‌اند.

 

آپارتمان ها

آپارتمان ها

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *