بررسی دقیق و با جزئیات دسترسی منطقه 22

بررسی دقیق و با جزئیات دسترسی منطقه 22

دسترسی منطقه 22، به دلیل موقعیت مکانی فوق‌العاده خوبی که دارد، از طریق آزادراه تهران – کرج، بزرگراه حکیم، بزرگراه همت و بزرگراه آزادگان انجام می‌شود. این منطقه به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد و مجاورتش با رشته کوه البرز و پارک جنگلی چیتگر بین گردشگران به خوبی شناخته شده است. در کنار اینکه به عنوان یک مرکز توریستی، تجاری و مسکونی به حساب می‌آید، به عنوان یک منطقه گردشگری بسیار عالی هم محسوب می‌شود که افراد زیادی را برای دیدن بخش‌های جذاب و چشم‌اندازهای طبیعی، جذب خود می‌کند.

 

بررسی بخش‌های مختلف دسترسی منطقه 22

در حقیقت، منطقه 22 جزء غربی‌ترین منطقه تهران محسوب می‌شود که جاذبه‌های طبیعی زیادی را در خود جای داده است. این منطقه، با افزایش جمعیت و گسترش بخش‌های تفریحی و تجاری، موجب شده ساکنین زیادی را برای خرید و سرمایه گذاری جذب خود کند. هم‌چنین برخورداری از آب و هوای مطبوع و دلپذیر خرید و فروش این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر شاهد مجتمع‌های مسکونی و تفریحی در این ناحیه هستیم که هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند و به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی بسیار خوب، توجه ساکنین و سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

امکانات رفاهی و تفریحی منطقه 22

بررسی دسترسی های منطقه 22

  1. آزادراه تهران – کرج

ساخت این آزادراه در دوران پهلوی دوم و با نظارت امیرعباس هویدا به عنوان نخست وزیر وقت به دلیل برخورداری از 3 باند در هر مسیر ساخته شده است. مهم‌ترین هدف از ایجاد این آزادراه، ارتباط بین تهران و حومه غربی این شهر بوده، به همین جهت افراد زیادی ترغیب به خرید و سکونت در این ناحیه شدند تا میزان جمعیت تهران تا حد زیادی کمتر شود. در سال 1345 این آزادراه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در همان سال بود که هزینه ساخت آن به 60 میلیون تومان برآورد شد.

با امتداد آزادراه تهران- کرج، دسترسی به قزوین هم امکان پذیر شد که در ادامه مسیر با یک دوراهی رو به رو خواهید شد. یکی از مسیرها به طرف رشت و دیگر از تاکستان و زنجان عبور کرده و به سمت تبریز خاتمه می‌یابد.

  1. بزرگراه حکیم

به جرات می‌توانیم بگوییم که یکی از بزرگ‌ترین بزرگراه‌های این ناحیه، بزرگراه حکیم است که از محدوده شرق به غرب امتداد دارد. این بزرگراه به دلیل اینکه در مسیر رسالت قرار دارد، قبلا به این نام خوانده می‌شد، اما با گذشت زمان به دلیل احترام و یادبود محمدباقر حکیم، به بزرگراه شهید حکیم تغییر نام یافته است.

در مجموع می‌توانیم بگوییم که این بزرگراه 9 کیلومتر طول دارد که مسیر آن از تونل رسالت در محدوده غرب تهران آغاز می‌شود. این بزرگراه در طی مسیر خود و رفتن به سمت غرب، محله‌های یوسف آباد، کوی نصر، برج میلاد، پارک جنگلی پردیسان، شهرک ژاندارمری و باغ فیض را پشت سر می‌گذارد و در نهایت به پل علامه جعفری می‌رسد. در ادامه از بزرگراه شهید باکری و جاده شرقی و ورزشگاه آزادی عبور می‌کند و به بزرگراه آزادگان می‌رسد. بزرگراه آزادگان یکی از اصلی‌ترین شاهراه‌های تهران است که نقش بسیار خوبی در کاهش بار ترافیکی نوار شرقی- غربی تهران دارد.

تقاطع‌های مشترک زیادی بین بزرگراه آزادگان با بزرگراه کردستان، شیخ فضل الله نوری، یادگار امام، اشرفی اصفهانی، ستاری و باکری وجود دارد. در این میان پل‌ها و تقاطع‌های غیر هم سطح هم از این ناحیه عبور کرده که همین عامل موجب روان شدن مسیر ترافیک شده است.

  1. بزرگراه همت

یکی دیگر از دسترسی‌های منطقه 22 تهران، بزرگراه همت است. نام این بزرگراه در گذشته به نام آزادراه شمال عباس آباد یا بزرگراه 76 متری شمال شهستان پهلوی بین مردم شناخته شده بود. در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگراه‌های اصلی و شاهراه حیاتی تهران محسوب می‌شود. به جرات می‌توانیم بگوییم که راه ارتباطی از شرق به غرب و از غرب به شرق تهران به حساب می‌آید. این روند مسیر موجب شده ساکنین و سرمایه گذاران زیادی دسترسی راحت‌تر به نقاط مختلف شهر داشته باشند.

دلیل نام‌گذاری این بزرگراه به نام محمد ابراهیم همت، به این دلیل بوده که ایشان یکی از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس بودند و جان‌فشانی‌های زیادی در این حوزه و برای آب و خاک این ملت انجام داده‌اند. یکی از نکات مهم درباره این بزرگراه این است که همت از ناحیه شرق به بزرگراه زین الدین منتهی می‌شود و در مسیر خود به تقاطع بزرگراه امام علی می‌رسد و سپس به سه راه آزمایش ختم می‌شود.

 ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید این بزرگراه در آینده به سمت غرب ادامه خواهد داشت و در این مسیر گسترش می‌یابد. برای اینکه بار ترافیکی کمتری در منطقه 22 حاکم شود، طرح‌های مختلفی در این حوزه برنامه ریزی شده است که بیشتر آن تغییر در برنامه ریزی ترافیک و طرح هندسی است.

  1. بزرگراه آزادگان

این بزرگراه دقیقا در پهنای شمال تا جنوب امتداد یافته است و به سمت شمال غربی به جنوب شرقی منتهی می‌شود. به دلیل اینکه از شمال غرب به آزادراه تهران- کرج و از جنوب شرق به سه راه افسریه امتداد یافته، دسترسی راحت‌تری را برای ساکنین این منطقه فراهم نموده است. این بزرگراه برای اینکه در مسیر خود با آزادراه تهران- کرج تقاطع پیدا می‌کند، در ادامه راه خود به جنوب شرقی با مسیرهایی چون بزرگراه شهید لشکری، بزرگراه فتح، آزادراه تهران- ساوه، بزرگراه آیت الله سعیدی، آزادراه خلیج فارس، بزرگراه بهشت زهرا، دولت آباد و سه راه افسریه منقطع می‌شود.

ترافیک در بخش‌های مختلف دسترسی منطقه 22 تهران چگونه است؟

بسته به اینکه در چه ساعتی از شبانه روز در حال تردد هستید و اینکه در کدام آزادراه یا بزرگراه در حال سفر می‌باشید، ترافیک متفاوت بوده، به همین جهت توصیه می‌کنیم بر اساس مبدا و مقصد خود، بهترین مسیر را انتخاب نمایید تا بتوانید کمترین بار ترافیکی را در مسیر خود تجربه کنید. ارتباط با کارشناسان این حوزه برای بررسی مسیر تردد خودرو در بزرگراه و آزاد‌راه‌های این منطقه امری الزامی است، به همین جهت توصیه می‌کنیم توجه بیشتری روی این ناحیه داشته باشید.

معرفی کلی محدوده منطقه 22 شهرداری تهران

سخن پایانی

در مجموع وجود شاهراه‌های اصلی و بزرگ‌راه‌های مهم باعث شده دسترسی به منطقه 22 برای ساکنین آن‌جا راحت‌تر صورت گیرد. سعی کنید از طریق مشاوره با کارشناسان متخصص و باتجربه در این حوزه، سطح آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهید.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز