اقدامات ویژه مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن

اقدامات ویژه مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن

 اقدامات ویژه مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن


 


املاک صدف   :    رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از اعلام آمادگی مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن ظرف سه سال، در صورت واگذاری اراضی و املاکی‌که در اختیار دولت هست خبر داد.
محمدرضا رضائی کوچی، در آئین رونمایی و تحویل سند حدنگار جزایر "کیش، هندورابی، فارور کوچک و فارور بزرگ" ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور، قوه قضاییه، سازمان ثبت اسناد و املاک، گفت: از زمانی که سعید محمد مشاور رئیس‌جمهوری مسوولیت دبیرخانه مناطق آزاد را برعهده گرفته‌اند شاهد اقدامات جدید و نوینی در این مناطق هستیم.

رضائی کوچی در ادامه تصریح کرد: گام‌های موثری که در مناطق آزاد برداشته شده از نظر بهبود شرایط زندگی وجذب سرمایه‌گذاری برای ساکنان این مناطق فرصتی محسوب می‌شود که سبب توسعه کشور عزیزمان خواهد شد.
وی با بیان این که بیش از ۵ هزار کیلومتر در کشور نوار ساحلی داریم که از شمال و جنوب به دریا متصل است، افزود: با استفاده از فرصت‌های دریا، شهرهای جدیدی در کشور، حاشیه دریا ساخته می‌شود.
به گفته رضائی کوچی سفارش ما به دولت و شخص وزیر راه و شهرسازی این بو که به جای توسعه شهرهایی در مراکز کشور، این شهرها را به سمت نوار ساحلی هدایت کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در دنیا بزرگترین و زیباترین شهرها در کنار دریا ساخته شده و چون ما اقتصاد دریا را به خوبی درک نکردیم امروز متاسفانه فقیرترین مردم کشور ما در حاشیه دریا زندگی می‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: کسانی در جزایر زندگی می‌کنند که از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی ندارند و این مهم به معنی آن است که ما به اقتصاد دریا محور کمتر توجه کردیم و از این فرصت خدادادی که بیش از ۵ هزار کیلومتر نوار ساحلی داریم به خوبی استفاده نکردیم.

رضائی کوچی اظهارکرد: در جریان قانون جهش مسکن متوجه شدیم که بسیاری از زمین‌ها در اختیار دولت نیستند و افراد مختلف به شکل‌های متعددی این زمین‌ها را تصرف و در اختیار خود درآورده‌اند و همین موضوع سبب افزایش نرخ زمین در شهرها شده است.

وی با اشاره به جلسه دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در وزارت راه و شهرسازی مبنی بر این که زمین‌های جزایر، در حاشیه نوار ساحلی و در مناطق آزاد که در اختیار دولت می‌باشد و زمینه جذب سرمایه‌گذاری برای تولید مسکن فراهم است اظهارکرد: با تحقق این مهم کسانی که در جزایر و در مناطق محروم حاشیه دریاها زندگی می‌کنند صاحب مسکن می‌شوند.

رضائی کوچی بیان کرد: با استفاده از زمین‌های دولت و همکاری بخش خصوصی نسبت به ساخت خانه می‌توانیم اقدام کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که همه ظرفیت‌ها برای ساخت مسکن حداقل یک میلیون واحد در سال آماده است، افزود: اراده مجلس و دولت برای انجام این کار بزرگ را محقق می‌کند و اشتغالزایی را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که بانک‌ها برای مسکن پرداخت می‌کنند و علاوه بر منابع دولتی که به صورت قرض الحسنه قرار است به صندوق مسکن واریز شود، تسهیلات ارزان نرخ حدود ۱۰ درصد را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

رضائی کوچی در رابطه با تلاش دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در حوزه تنظیم بازار و نگاه بلند و قابل تحسینی که دارند، گفت: مسکن در این مناطق و جزایر کشور که سرمایه‌های اصلی کشور هستند مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز