ارزان‌ترین اجاره‌خانه در چه استان هایی وجود دارد؟

ارزان‌ترین اجاره‌خانه در چه استان هایی وجود دارد؟

بررسی اجاره بها در استان های مختلف را در مطلب زیر بخوانید.

اجاره بها هر متر مربع مسکن در استان تهران میانگین کمی بیش از ١٦ هزار تومان برآورد شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ اجاره در شهر تهرانبسیار زیادتر از میانگین کشوری است.

مرکز آمار ایران کمترین نرخ اجاره در سال ١٣٩٣ را برابر با ١٧٠ تومان به ازای هر متر مربع و بالاترین نرخ اجاره را به ازای هر متر مربع بالاتر از ٩٣ هزار تومان اعلام کرده است.

به این ترتیب بیشترین اجاره در ایران ٥٤٧ برابر کمترین اجاره‌بهاست. این امر حکایت از تفاوت قابل توجه وضعیت ساختمان‌ها در گران‌ترین و ارزان‌ترین ملک اجاره شده در ایران دارد. ارزان‌ترین واحد مسکونی اجاره شده در استان قزوین و گران‌ترین واحد مسکونی اجاره شده در استان تهران واقع شده است. گران‌ترین و ارزان‌ترین استان‌ها برای مستاجران هر چند استان قزوین با ثبت نرخ ١٧٠ تومان به ازای اجاره هر متر واحد مسکونی رکورددار ارزانی اجاره در کشور است اما این استان ارزان‌ترین نرخ اجاره‌بها را از آن خود نکرده است. بررسی متوسط نرخ اجاره‌بها نشان می‌دهد استان چهار محال و بختیاری کمترین متوسط نرخ اجاره را در کشور به خود اختصاص داده است. متوسط نرخ اجاره‌بها در این استان به ازای هر متر مربع ١٩٦٥ تومان گزارش شده است.

 ارزان‌ترین اجاره‌خانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

املاک تهران

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز