ادامه رشد اجاره در بازار املاک تجاری

ادامه رشد اجاره در بازار املاک تجاری

ادامه رشد اجاره در بازار املاک تجاری


 


املاک صدف  :   بررسی های میدانی از تداوم رشد اجاره در بازار املاک تجاری حکایت دارد.
همزمان با تداوم رشد اجاره بها در املاک مسکونی، بررسی های نشان می دهد، بازار املاک تجاری نیز همچون سال های اخیر دچار نوسانات شدید شده است.

مشاهدات میدانی از برخی بنگاه های معاملاتی سطح شهر تهران حاکی از آن است که نرخ ودیعه و اجاره واحدهای تجاری و اداری چشمگیر بوده است.
به اعتقاد برخی مشاوران املاک، حتی رشد اجاره بها در واحدهای تجاری و اداری در مواردی بیش از رشد اجاره واحدهای مسکونی است. در همین خصوص یکی از مشاوران املاک فعال در مناطق مرکزی شهر تهران می گوید: بر اساس فایل های پیشنهادی ارائه شده بعد از سال جدید، حتی رشد ۱۰۰ درصدی میزان اجاره این املاک هم دیده می شود. به گفته او، به طور متوسط رشد اجاره‌بهای واحدهای اداری و تجاری بر اساس فایل های موجود در محدوده ۶۰ درصد است.
یکی دیگر از فعالان بازار رهن و اجاره واحدهای تجاری در مناطق مرکزی پایتخت، در این خصوص می گوید: رشد قیمت خرید و نرخ اجاره این واحدها به حدی است که حتی مالکی که ۵ سال پیش در جستجوی مشتری برای فروش ملک تجاری خود بود، در حال حاضر منصرف شده و به دنبال اجاره ملک تجاری خود است که البته به دلیل شرایط اقتصادی طبیعی به نظر می رسد چرا که خواسته یا ناخواسته ملک مخصوصا از نوع تجاری یک سرمایه برای مالک محسوب می شود.

از دیگر مشاوران املاک فعال در بازار املاک تجاری هم معتقد است، طی حدود ۴ سال گذشته قیمت املاک تجاری حداقل در مناطق مرکزی شهر که قالبا هم کاسب و بازاری هستند به طور متوسط ۷ برابر شده است.

برآیند بررسی و مشاهدات میدانی از وضعیت بازار املاک تجاری و اداری شهری تهران هم همچون بازار مسکن، شرایط خوبی را روایت نمی کند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)