آیا بسته اجاره بها مشکل مسکن را حل می کند ؟

آیا بسته اجاره بها مشکل مسکن را حل می کند ؟

آیا بسته اجاره بها مشکل مسکن را حل می کند ؟


 


املاک صدف   :    وزیر راه و شهرسازی گفت: در مورد اجاره بها، بسته‌ای به نام بسته اجاره بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده که ۲۵ درصد در تهران قابل افزایش است و میزانش در شهر‌ها نیز مشخص شده است.
رستم قاسمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اینکه با توجه به افزایش اجاره بها، وزارت مسکن چه اقداماتی برای مسکن انجام داده است؟ گفت: در مورد اجاره بها، بسته‌ای به نام بسته اجاره بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده که ۲۵ درصد در تهران قابل افزایش است و میزانش در شهر‌ها مشخص شده است. علاوه بر آن بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان ودیعه مسکن برای دهک‌های پایین پیش بینی شده که در ۱۰ روز جاری در سامانه مردم می‌توانند ثبت نام کنند و قابل پرداخت است.

وی افزود: املاک و آژانس‌های مسکن هم به نوعی باید بیایند و کارت‌های تخصصی و اعتباری را از وزارت مسکن بگیرند و در سامانه مسکن ثبت نام کنند، البته ما هنوز زیر ساخت نداریم و تکمیل این زیر ساخت کمک می‌کند که سال آینده مشخص شود که این مسکن در فلان خیابان متعلق به کیست و به چه کسی و چه میزان اجاره داده شده و امسال چقدر افزایش یابد، این موضوع در سامانه قابل کنترل است.

قاسمی درباره آخرین وضعیت قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی تصریح کرد: ما ۵۶۰ هزار خانه خالی را به وزارت دارایی معرفی کردیم و از این ۵۶۰ هزار واحد ۶۰ واحد اعتراض کردند و در سامانه آن‌را بررسی می‌کنیم و ۵۰۰ هزار واحد اعتراضی ندارند. ۳۰۰ الی ۴۰۰ خانه خالی جدید هم شناسایی شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این امر تاثیری در بازار مسکن دارد؟ گفت: به نظر می‌رسد که خانه‌های خالی را اگر اجاره ندهند بیش از آن چیزی است که ضرر سنگینی می‌کنند و تاثیر خوبی دارد.

وی درباره آخرین وضعیت ساخت ۴ میلیون مسکن اظهارکرد: در خصوص نهضت ملی مسکن با رییس جمهور جلسه داشتیم. بناست ساخت دو پارت دو میلیونی را در کشور شروع کنیم که آخرین آمار بیش از یک میلیون و ۲۵۰ واحد در دست اجراست و در مرحله خاک برداری است و امیدواریم در سالگرد دولت این رقم را به دو میلیون برسانیم که در دو پارت دو میلیونی بتوانیم تا پایان دولت آنرا تحویل دهیم. اولین سری از آن را مهرماه تحویل خواهیم داد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز